Założył koszulkę z napisem "Konstytucja" na pomnik Kaczyńskiego. Policja zapukała o 6.30

Ci, którzy ubrali pomnik Kaczyńskiego najpewniej usłyszą zarzut znieważenia pomnika.
Ci, którzy ubrali pomnik Kaczyńskiego najpewniej usłyszą zarzut znieważenia pomnika. fot. Twitter/Arkadiusz Piekarski
Metody jak z czasów najgłębszej komuny: o 6.30 zapukała do drzwi mieszkania w Białej Podlaskiej policja. Powód? Właściciel lokalu podejrzewany jest o założenie koszulki z napisem "Konstytucja" na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Zarzut: znieważenie pomnika.

Najpierw był jeden pomnik i jedna akcja – ktoś na figurę Lecha Kaczyńskiego założył koszulkę z napisem "Konstytucja". I się zaczęło, koszulki pojawiły się w wielu innych miejscach, zresztą nie tylko na pomnikach byłego prezydenta. Nowe szatki dostała między innymi warszawska Syrenka i wrocławski Krasnoludek.
Joachim Brudziński mówi o żałosnym happeningu, a policja ma nowe zadanie, polegające na łapaniu "przestępców" naruszających godność pomników. Tak jak w Białej Podlaskiej, gdzie dwóch mężczyzn "ubrało" pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Jednym z podejrzanych jest Ryszard Filipiuk. I właśnie do niego zapukali policjanci w piątek nad ranem o godzinie 6.30. Jego w domu nie było, była natomiast żona oraz m.in. jego wnuczka. Filipiuk "nie potwierdza i nie zaprzecza", czy rzeczywiście założył koszulkę z napisem "Konstytucja", za to relacjonuje wizytę funkcjonariuszy.

Policjanci szukali telefonów i nośników danych. Funkcjonariusze, mimo ostrzeżeń żony, weszli na piętro, gdzie spała synowa mężczyzny, która jest po operacji, oraz jego sześcioletnia wnuczka. Dziecko się obudziło i zaczęło płakać. – Czy naprawdę był powód do takiego działania? – pytał Filipiuk w rozmowie z TOK FM.

W mojej ocenie to jest już typowa policja polityczna - potraktowano mnie jak przestępcę. Tam na górze w moim domu znaleźli stary telefon, którego nie używam i go zabrali.

Ryszard Filipiuk w rozmowie z TOK FM
Filipiuk twierdzi, że policjanci krzyczeli do żony, że wyślą za nim list gończy. Mężczyzna dodaje, że policja nie miała nakazu rewizji. W takiej sytuacji powinna była go dostarczyć niezwłocznie po rewizji. Zdaniem Filipiuka nie dostarczyli nakazu, choć od chwili przeszukania minęło już trochę czasu.


źródło: TOK FM

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.