Afera murowana. Zapowiedź nowego filmu Smarzowskiego nie zostawia suchej nitki na duchowieństwie

Zwiastun najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego zapowiada bardzo duże kontrowersje.
Zwiastun najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego zapowiada bardzo duże kontrowersje. Fot. kadr z youtube.com/KinoSwiatPL
Tym filmem Wojciech Smarzowski nadepnie na niejeden odcisk. Właśnie zaprezentowano zwiastun "Kleru", który pokazuje życie kapłanów Kościoła Katolickiego. I nie jest to życie cichych i oddanych Bogu wysłanników Bożych.

Życie polskiego kleru zostanie pokazane przez pryzmat losów trzech księży oraz jednego z arcybiskupów. Jeden z nich robi karierę w kurii w wielkim mieście, marząc o przeniesieniu do Watykanu. Drugi traci wiarę w swoich parafian, a trzeci ulega przyziemnym pokusom i nie zamierza z tego rezygnować.

Z kolei arcybiskup pławi się w luksusach i używa politycznych wpływów, by zbudować największe sanktuarium w Polsce. W tych rolach w kolejności: Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz i Janusz Gajos.
Głównych bohaterów ma wiązać ze sobą tragiczne wydarzenie sprzed lat, z którego jak wierzą, zostali ocaleni boskimi siłami. Zwiastun filmu "Kler" zapowiada, że ich losy połączą się po raz kolejny, a to, co ich czeka, będzie miało ogromny wpływ na życie każdego z nich.

Poza tym morze alkoholu, pijackie imprezy, seks oraz duże pieniądze i jeszcze większa władza – to wszystko w połączeniu z polskim duchowieństwem zwiastuje ogromne kontrowersje. Zarzuty o "antykatolicką krucjatę" lub coś podobnego murowane.

W pozostałych rolach wystąpią m.in. Joanna Kulig, Izabela Kuna, Katarzyna Herman, Robert Wabich, Rafał Mohr i Henryk Talar.

"Kler" swoją festiwalową premierę będzie miał na konkursie głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do kin w całej Polsce trafi natomiast 28 września 2018 roku.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.