Nieprawdopodobny wywiad z Morawieckim seniorem. Chce zmieniać nastawienie mediów do Rosji

Temat zmian w mediach znów powraca.
Temat zmian w mediach znów powraca. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Z wywiadu na wywiad Kornel Morawiecki wygłasza coraz odważniejsze tezy. Tym razem w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dla "Rzeczpospolitej" połączył potrzebne jego zdaniem zmiany w polskich mediach z ich "antyrosyjskim" nastawieniem. Warunkiem jest niedopuszczenie opozycji do władzy.

– Media mają służyć społeczeństwu, a nie grupom uprzywilejowanym, jak sędziowie, czy zagranicznym grupom kapitałowym, którym podlegają. Nie ma ideałów, ale media nie mogą być bezrefleksyjne – stwierdził Kornel Morawiecki.

– Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu – dodał ojciec premiera. Dalej padł jeszcze bardziej niepokojący wniosek.

– W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić – podkreślił lider koła Wolni i Solidarni. Ta wypowiedź zwróciła uwagę innych dziennikarzy.
W dalszej części rozmowy, marszałek senior mówi o swoim synu, który jego zdaniem "sprawdził się na stanowisku premiera". Stwierdził też, że prezydent powinien zawetować zmiany w ordynacji wyborczej, przegłosowane przez PiS w Sejmie i Senacie.

To nie pierwsza prorosyjska wypowiedź Kornela Morawieckiego. W połowie lipca na antenie RMF FM Morawiecki senior oznajmił, że Polska powinna "zwrócić się do Rosjan o poprawę stosunków".

źródło: rp.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.