Kolejny triumf w Berlinie. Paulina Guba mistrzynią Europy w pchnięciu kulą!

Paulina Guba mistrzynią Europy w pchnięciu kulą
Paulina Guba mistrzynią Europy w pchnięciu kulą Screen z TVP
Polka zdobyła złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Paulina Guba pchnęła kulą na odległość 19,33 metra. Zmiotła wszystkie rywalki w ostatnim, "złotym" rzucie. To największy sukces w jej karierze. Świetnie poszło też drugiej Polce - Klaudii Kardasz.

– Nie wiem co ja zrobiłam. Pchnęłam 19.02, mówię sobie - idę na całość. Przytrzymałam łokieć i pchnęłam. Ja nie wiem jak to zrobiłam - powiedziała Paulina Guba w rozmowie z TVP.
Polka rzuciła najdalej dopiero w ostatniej próbie i wyrwało złoto Niemce Christinie Schwanitz. – Zestarzałam się i powiedziałam sobie, że albo zacznę pchać, albo trzeba będzie to kończyć - przyznała 27-letnia zawodniczka.
Świetnie poszło też drugiej Polce. Klaudia Kardasz znalazła się jednak poza podium, na 4. miejscu z wynikiem 18,48 m.

Polakom idzie kapitalnie na tegorocznych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Michał Haratyk zdobył złoty medal w pchnięciu kulą, a srebro w tej samej konkurencji trafiło do Konrada Bukowieckiego. Z kolei Wojciech Nowicki zdobył tytuł mistrza Europy w rzucie młotem, a zaraz za nim uplasował się Paweł Fajdek. Gratulacje!
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.