"Z Kaczyńskim nie jest dobrze". "The New York Times" pisze o zdrowiu prezesa PiS

"The New York Times" napisał o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.
"The New York Times" napisał o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński, 69-letni lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i najpotężniejszy polityk w Polsce, nie czuje się dobrze" – zauważa "The New York Times". Czołowy amerykański dziennik przyjrzał się stanowi zdrowia prezesa PiS.

"Polska znajduje się na rozstaju dróg w związku ze sporem z UE spowodowanym jej odchodzeniem od zachodniej demokracji i praworządności oraz protestami do jakich dochodzi co tydzień na ulicach" – pisze "The New York Times".

"W tym krytycznym momencie człowiek, który obecnie trzyma ster Polski i zrobił więcej dla ukształtowania tego kraju niż którykolwiek polityk od czasu wyjścia Polski spod sowieckiego jarzma, często jest nieobecny" – zauważa amerykański dziennik.
Autorzy tekstu - Marc Santora i Joanna Berendt napisali również o długiej hospitalizacji prezesa Kaczyńskiego i konieczności przeprowadzenia operacji kolana. Wspomniano także o spekulacjach dotyczących faktycznych przyczyn choroby Jarosława Kaczyńskiego.

"Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. W związku z tym był przyjęty trybie ostrym" – przypomniano wypowiedź Łukasza Szumowskiego.

"The New York Times" zauważa, że stan zdrowia Kaczyńskiego jest przedmiotem dyskusji nie tylko w Polsce, ale także w Brukseli. Dziennik przypomina, że prezes PiS ma poddać się kolejnej operacji po nadchodzących wyborach samorządowych.

"Pojawiają się spekulacje, że problemy ze zdrowiem odciągnęły Kaczyńskiego od ustalenia list kandydatów w wyborach (samorządowych)" – napisał "NYT".

źródło: "The New York Times"

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca