Zapomnijcie o hymnie w wersji Górniak. Wykonanie na ME w Berlinie to dopiero żenada

Ceremonia medalowa zabrała Polakom wzruszające chwile.
Ceremonia medalowa zabrała Polakom wzruszające chwile. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W porównaniu do środowej wersji "Mazurka Dąbrowskiego" z ceremonii medalowej pchnięcia kulą, Edyta Górniak "dała radę". Polscy kulomioci musieli być strasznie zażenowani tym, co usłyszeli w Berlinie.

To przykre, że środowa ceremonia medalowa kulomiotów zostanie zapamiętana głównie z powodu żenującego wykonania hymnu Polski. Nasi medaliści - Michał Haratyk (I miejsce) i Konrad Bukowiecki (II miejsce) musieli wysłuchać koszmarnej wersji "Mazurka Dąbrowskiego". Kibice są wściekli.
Nie do wiary, że w Berlinie zabrakło dobrej taśmy z polskim hymnem. Wokalistka również się nie popisała. Właściwie całość brzmiała jak nieudane "sto lat" na weselu, kiedy orkiestra jest już mocno w stanie wskazującym, a za mikrofon łapie równie nietrzeźwy wujek. Całości można posłuchać tutaj.
Prezes Stowarzyszenia Kukiz '15 - Mariusz Kuchta zwrócił się w swoim wpisie do ministra sportu, Witolda Bańki. "Panie Ministrze, jutro kolejny hymn. Proszę podesłać organizatorom link do Hymnu Polski, bo szkoda radości sportowców i naszej" – napisał polityk. Ten obowiązek powinien jednak leżeć po stronie organizatora.
Do podobnej sytuacji doszło również w czasie dekoracji medalistów w rzucie młotem. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek usłyszeli "Mazurka Dąbrowskiego" w wersji a capella.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca