"Przesiąkłem złą energią, pogrzeb jak piknik". Takie głosy na prawicy po pogrzebie Kory

"Pogrzeb jak piknik" – takie komentarze po pogrzebie Kory pojawiły się na prawicy.
"Pogrzeb jak piknik" – takie komentarze po pogrzebie Kory pojawiły się na prawicy. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Pogrzeb Kory był przeżyciem dla bardzo wielu ludzi, ale jak się okazuje wywołał wiele skrajnych emocji. To, co jedni uznali za piękne i wzruszające wydarzenie, dla innych stało się powodem do hejtu. Takie głosy pojawiły się na prawicy. Dla jednego z prawicowych satyryków była to "czarna ateistyczna msza".

Pogrzeb odbył się 8 sierpnia. Padło na nim wiele ważnych i mocnych słów. Na przykład Wojciech Mann gorzko podsumował Polskę. – Żyła w czasach komunizmu, potem demokracji i wreszcie parodii demokracji – mówił o zmarłej Korze.

Jego słowa prawicowy portal wPolityce.pl odebrał inaczej. "Oni nie mają wstydu?! Wojciech Mann wykorzystał pogrzeb Kory, żeby skrytykować PiS" – grzmi w tytule.

Niektórzy prawicowi publicyści wręcz pastwią się nad tym, jak wyglądała oprawa pogrzebu. Tu pisaliśmy, jak ocenił ją katolicki ksiądz: "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości".

Nie lepiej oceniają go niektóre prawicowe głosy. Publicysta Stanisław Janecki na Twitterze: "Pogrzeb jak piknik, bez cienia metafizyki to nie jest jednak coś, co zapada w pamięć i wstrząsa żyjącymi. Sorry".
Ryszard Makowski, satyryk, związany niedawno z TVP, poszedł jeszcze dalej. W pogrzebie Kory zobaczył "czarną ateistyczą mszę. Napisał, że był na pogrzebie i przesiąkł złą energią. "Pomijając sprawy polityczno- światopoglądowe, podczas odprowadzenia urny puszczono jakiejś potępieńcze jęki na cały cmentarz. A "Czarna Madonna", Organka, to tandetne bluźnierstwo" – skomentował.
Jakby nikt nie mógł mieć pogrzebu jaki chce. Tu więcej pisaliśmy w naTemat o pogrzebach świeckich. Adam Nowiński pisał, że decyduje się na niego coraz więcej Polaków.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca