Księża zostawili psa na pastwę losu. Atos walczy o życie – możecie mu pomóc

Atos walczy o życie dzięki interwencji Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.
Atos walczy o życie dzięki interwencji Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Fot. facebook.com/fundacjaexlege
Niedzielna msza. Na dworze upał. W jednej z podlubelskich wsi obok kościoła leży pies. Ledwie oddycha i nie podnosi się. Ma zaczerwieniony brzuch, po którym chodzą pasożyty. Ludzie, którzy wchodzą do świątyni, ignorują zwierzę. Z wyjątkiem jednej osoby – nastoletniej wolontariuszki Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Tak na miejsce przybywają obrońcy zwierząt, którzy postanawiają zająć się psem. Atos trafia do klinki w Lublinie, gdzie rozpoczyna leczenie. Jak czytamy, pies został zaniedbany – jeden ksiądz go zostawił, a drugi należycie się nim nie zajął.

Prezes EX LEGE przekonuje, że pies cierpi na bardzo głęboką anemię. – Jest apatyczny, odwodniony i wychudzony – informuje Marta Włosek w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Dlaczego Atos został aż tak bardzo zaniedbany? O wiele większą troską obdarzyli go uczniowie i pracownicy pobliskiej szkoły niż nowy proboszcz, któremu Atosa w "spadku" pozostawił poprzedni kapłan.
Fundacja EX LEGE prosi o pomoc w walce o życie Atosa. "Pies przebywa w całodobowej klinice, jest w trakcie diagnostyki. Prosimy o wsparcie finansowe dla tego skrzywdzonego stworzenia. Jego pysk emanuje smutkiem i rozpaczą. Oczy przepełnione żalem i rezygnacją. Nie wiemy, co bardziej go wyniszczyło, tęsknota czy stan fizyczny. Pierwsza doba w klinice to kwota rzędu niemal 900 zł (!). Dla nas nie do przebrnięcia! Rozpaczliwie prosimy w jego imieniu o pomoc!" – apeluje fundacja.

Link do zbiórki.

źródło: "Dziennik Wschodni"

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca