Celny wpis księdza o pogrzebie Kory. Uciszył oburzonych duchownych

Kamil Sipowicz i Szymon Sipowicz na pogrzebie Kory.
Kamil Sipowicz i Szymon Sipowicz na pogrzebie Kory. fot. Maciej Jazwiecki/Agencja Gazeta
Świecki pogrzeb Kory nie spodobał się niektórym księżom w Polsce. "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec" – napisał ironicznie ksiądz Marek Sławek, czym włożył kij w mrowisko. Mocno odpowiedzieli mu inni znani duchowni.

Ksiądz Grzegorz Kramer zwrócił uwagę, że najpierw duchowni mówili: skoro Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinna mieć katolickiego pogrzebu. A potem, kiedy rzeczywiście nie był on katolicki, ksiądz Marek zamieścił wpis, w którym krytykuje świecki charakter pochówku.

"Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?" – puentuje duchowny. Warto przypomnieć, że według badań Kościoła katolickiego odsetek Polaków biorących udział w niedzielnych mszach świętych jest najniższy od dziesięcioleci.

Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 8 sierpnia 2018
Wcześniej wpis księdza Marka Sławka skrytykował inny duchowny Wojciech Lemański. "Zamilknij klecho" – mocno skomentował we wpisie na Facebooku. "Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza" – dodał.

Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu...

Opublikowany przez Wojciech Michał Lemański Środa, 8 sierpnia 2018

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.