Błaszczak idzie w odstawkę? Kaczyński dał mu propozycję politycznej emerytury

Mariusz Błaszczak dostał od Jarosława Kaczyńskiego propozycję objęcia funkcji szefa NIK. Miał ją odrzucić, informuje Wirtualna Polska.
Mariusz Błaszczak dostał od Jarosława Kaczyńskiego propozycję objęcia funkcji szefa NIK. Miał ją odrzucić, informuje Wirtualna Polska. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
W ostatnim czasie Jarosław Kaczyński spotkał się z Mariuszem Błaszczakiem. I złożył mu sensacyjną propozycję: objęcia funkcji prezesa NIK. Obecny szef MON miał tę propozycję odrzucić – doniosła w czwartek Wirtualna Polska. Mogłoby to tłumaczyć ostatnie nerwowe reakcje Błaszczaka.

– Błaszczak nie chce iść do NIK, bo kierowanie Izbą to mało prestiżowa funkcja. Minister widzi siebie w fotelu marszałka Sejmu, jeśli Marek Kuchciński wystartuje do Parlamentu Europejskiego. A to już jest praktycznie przesądzone – powiedział portalowi polityk z otoczenia Mariusza Błaszczaka.
PiS chce, by Błaszczak objął NIK dlatego, że chce odwołać przed upływem kadencji obecnego prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego. Ta kończy się dopiero w połowie 2019 roku, ale w jej skróceniu ma pomóc ewentualne postawienie go przed Trybunałem Stanu.

Jak łatwo się domyślić, tego typu propozycja dla ministra kluczowego resortu to policzek. Mariusz Błaszczak z wielką pompą zastąpił na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza, by zatrzeć negatywne wrażenia po latach urzędowania swojego poprzednika.

I ochoczo zabrał się do porządków po Antonim. Nie oszczędził nawet jego najbliższych współpracowników, w tym Edmunda Jannigera.

Ostatnio Mariusz Błaszczak zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza za decyzję ws. tegorocznych obchodów wrześniowych uroczystości na Westerplatte.

Adamowicz zdecydował o braku Wojska Polskiego na obchodach. Błaszczak skomentował, że jest to "skandal, sytuacja nie do pomyślenia". – Paweł Adamowicz nie ma prawa do zawłaszczania historii – tłumaczył wzburzony minister. Czy jego nerwy można tłumaczyć spekulacjami o objęciu funkcji szefa NIK?
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca