Program TVN o uchodźcach jeszcze nie ruszył, a już wzbudza kontrowersje. Poprowadzi go Kraśko

Piotr Kraśko poprowadzi w TVN nowy program o uchodźcach pt.  "Wracajcie, skąd przyszliście".
Piotr Kraśko poprowadzi w TVN nowy program o uchodźcach pt. "Wracajcie, skąd przyszliście". Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Piotr Kraśko będzie gospodarzem nowego programu TVN pt. "Wracajcie, skąd przyszliście". Jest to polska wersją formatu "Go back to where you came from", którego uczestnicy przemierzają drogę uchodźców. Do emisji jeszcze daleko, ale program już wzbudza ogromne kontrowersje i dzieli internautów.

Jesienią TVN pokaże program "Wracajcie, skąd przyszliście". Sześciu uczestników – wraz z prowadzącym Piotrem Kraśką – przemierzy taką samą drogę jak uchodźcy. Zostaną oni pozbawieni portfeli, telefonów i udadzą się na Bliski Wschód (przez Niemcy, Austrię, Węgry, Serbię dotrą do Grecji, dalej do Kurdystanu). Trafią do obozu dla uchodźców, znajdą się także na łodzi z przemytnikami.
Choć do emisji programu jeszcze daleko, to już zaczęła się gorąca dyskusja na jego temat. Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Napisał na Twitterze, że reprezentowana przez niego fundacja nie zgodziła się na udział w programie ze względu na "ochronę godności i danych osobowych uchodźców".

"Nasz udział łamałby także umowę pomiędzy UNHCR a PCPM o współpracy partnerskiej i ochronie danych osobowych uchodźców, których dobro jest ważniejsze niż program TV" – napisał Wilk. Do dyskusji włączył się także dziennikarz Jarosław Kociszewski. "Co to za chory pomysł?" – zapytał na Twitterze.
Inni internauci równie żywo zareagowali na nowość TVN. "Nie wierzę w to, co widzę. Nie wierzę"; "No i kolejna ważna kwestia której telewizja zaszkodzi bo albo przesłodzi albo pokaże w jedynym słusznym neoliberalnym ujęciu. Wiem, że jeszcze nie ma programu, ale nie spodziewam się po tym niczego dobrego".

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca