Radosław Sikorski odpowiada prawicowej publicystce. "Nie chce pani nas wieszać za niewinność?"

Ewa Stankiewicz dwa lata temu domagała się  kary śmierci dla Donalda Tuska.
Ewa Stankiewicz dwa lata temu domagała się kary śmierci dla Donalda Tuska. Fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Ewa Stankiewicz nigdy nie przebierała w słowach, jeśli chodzi o "prawdę" w kwestii katastrofy smoleńskiej. Na Twitterze w mocny sposób odpowiedziała na post posła Adama Andruszkiewicza, który atakuje PO ws. nowych samolotów w Święto Wojska Polskiego. Na oba wpisy zareagował Radosław Sikorski.

"PO krytykuje decyzję, by w Święto WP, obywatele zobaczyli nowe samoloty rządowe. Platformo, za waszych rządów Prezydent RP zginął, bo musiał lecieć do Katynia starym sowieckim samolotem – a wy atakujecie rząd za to, że 15 VIII chce pokazać nowe, bezpieczne samoloty? Obrzydliwe!" – napisał na Twitterze poseł koła Wolni i Solidarni.

Na te słowa natychmiast zareagowała Ewa Stankiewicz, prezes stowarzyszenia Solidarni 2010. "Prezydent zginął, bo Rosjanie wysadzili samolot w powietrze. Bardzo Pana szanuję. Jest Pan posłem a to zobowiązuje do wiedzy. Proszę zapoznać się z raportem technicznym państwowej podkomisji. Co jest? Żaden z posłów nie ma elementarnej wiedzy tylko swoje przeczucia i przekonania (pisownia oryginalna)" – stwierdziła Stankiewicz.

Oba wpisy zauważył Radosław Sikorski, który wystosował przede wszystkim pytanie do Stankiewicz. "Czy mogę uprzejmie dopytać jaką rolę w zamachu odegrał Tusk a jaką ja? Bo chyba nie chce Pani nas wieszać za niewinność?" – napisał.
Ewa Stankiewicz znana jest z tego, że niestrudzenie walczy o "prawdę" w kwestii katastrofy smoleńskiej. Sikorski w swoim poście nawiązał do wypowiedzi, która padła z ust publicystki w 2016 roku. Wówczas domagała się ona kary śmierci dla Donalda Tuska. Powód? Brak dostępu do podstawowych dowodów – wraku samolotu i czarnych skrzynek.


– Tutaj możemy podziękować, mówię w cudzysłowie, bo tu należy się najwyższa kara, ten człowiek powinien ponieść najwyższą karę, specjalnie przywróconą do prawodawstwa polskiego w tej sprawie. Mówię tutaj o Donaldzie Tusku, który w drugim dniu oddał śledztwo w ręce Rosjan – powiedziała dyrektor artystyczna Telewizji Republika.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca