Oriana nadciąga nad Polskę. W weekend totalna zmiana pogody

W sobotę będzie średnio o 10 stopni chłodniej - przewidują synoptycy.
W sobotę będzie średnio o 10 stopni chłodniej - przewidują synoptycy. fot. Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
W piątek przez Polskę przejdzie chłodny front atmosferyczny nazwany niżem Oriana. Oznaczać to będzie koniec słonecznej i upalnej pogody. W weekend czekają nas za to burze i ulewy – prognozuje IMGW, który wydał także ostrzeżenia.

Jeszcze w piątek będzie gorąco – najcieplej w centrum i na wschodzie kraju – 30-34 kresek powyżej zera. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem dla pięciu województw: mazowieckiego, części lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.
Natomiast alerty drugiego stopnia przed upałami i pierwszego przed burzami z gradem obowiązują dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i śląskiego. Z kolei ostrzeżenia przed upałami drugiego stopnia wydano dla Łódzkiego i wschodniej części Wielkopolski.

W weekend nastąpi za to zdecydowane ochłodzenie. W sobotę maksymalna temperatura na zachodzie i w centrum będzie wynosić 26 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie w Krakowie, Katowicach, na Mazowszu i Podlasiu – 22 stopnie.

Na południu i wschodzie wciąż możliwe będą burze i deszcze. W niedzielę w całym kraju powinno być pogodniej. Temperatura utrzymywać się będzie w granicach 23-26 kresek powyżej zera.

źródło: IMGW

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca