Kuriozalna wypowiedź Patryka Jakiego. Wiceminister sam decyduje, kto jest dziennikarzem

Patryk Jaki znalazł sposób na nieprzychylne mu media. Sam decyduje o tym, kto jest, a kto nie jest dziennikarzem.
Patryk Jaki znalazł sposób na nieprzychylne mu media. Sam decyduje o tym, kto jest, a kto nie jest dziennikarzem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Co powinien zrobić polityk, gdy dziennikarz zaczyna zadawać niewygodne pytania? Przykład daje Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy nie tylko decyduje o tym, z którymi mediami rozmawiać, ale i o tym, kogo nazwać dziennikarzem.

Patryk Jaki miewa problemy. Nie z wyborcami, tych – gdyby wierzyć sondażom –trochę mu ostatnio przybyło, ale z dziennikarzami. Dokładnie – z pewną grupą przedstawicieli mediów.
Ci związani z obozem "dobrej zmiany" politykowi Zjednoczonej Prawicy krzywdy nie robią. Ale są i tacy, którzy zadają niewygodne pytania.

Sposobów na ich unikanie jest kilka. Można okrzyknąć stację radiową czy telewizyjną "mediami reżimowymi", wrogą stacją opłacaną przez obcy kapitał lub w delikatniejszej formie – zarzucić brak profesjonalizmu i poczucia patriotyzmu. Wielu polityków PIS bojkotuje TVN czy "Gazetę Wyborczą". Poparcie własnego elektoratu im przez to nie spada.

Jednak Patryk Jaki rozwinął trochę ten pomysł. Wiceminister sprawiedliwości głośno wszem i wobec podaje do wiadomości, kto jest dziennikarzem, a kto nim nie jest. Ot tak...
Przekonała się o tym Anna Mierzyńska, specjalistka od marketingu politycznego z Uniwersytetu w Białymstoku, która publikuje m.in. na łamach Oko.press.pl.


Patryk Jaki odmówił odpowiedzi na jej pytania. Uznał, że Mierzyńska pracuje dla sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, a on ze sztabem kontrkandydata rozmawiać nie będzie. Podobnie jak z całym zespołem Oko.press, bo wszyscy dziennikarze z tego serwisu pracują dla Trzaskowskiego.

źródło: oko.press
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca