Donald Tusk zdecydował, kiedy stawi się przed komisją sejmową badającą aferę Amber Gold

Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją Amber Gold 2 października.
Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją Amber Gold 2 października. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Małgorzata Wassermann może odetchnąć – Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold. Ustalono juz datę. Były premier będzie zeznawał przez członkami komisji 2 października.

Sejmowa komisja badająca aferę dotyczącą Amber Gold została powołana w lipcu 2016 roku. Przez ponad dwa lata swojej działalności przesłuchała dziesiątki świadków. Małgorzata Wassermann wielokrotnie podkreślała, że ostatnim, być może najważniejszym będzie były premier Donald Tusk.
I właśnie wyznaczono datę. Ogłosił ją Roman Giertych, pełnomocnik byłego premiera. Małgorzata Wassermann z pewnością już ją sobie wpisała do kalendarza. Przewodniczący Rady Europejskiej stawi się przed komisją 2 października tego roku.

Dla Wassermann może to być ostatnia szansa na to, żeby jeszcze przed wyborami pognębić Donalda Tuska. Opozycja niemal od początku prac komisji wskazuje na to, że cała afera jest sztucznie rozdmuchiwana przez posłów PiS, że jest to próba zdyskredytowania Tuska i Platformy Obywatelskiej przy jednoczesnym promowaniu polityków PiS.

To drugie już się zresztą sprawdziło. Małgorzata Wassermann została kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa i w najbliższych wyborach samorządowych zmierzy się z Jackiem Majchrowskim. A co z pułapką na Tuska? O tym, czy uda się go w nią złapać dowiemy się 2 października.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca