Duda nie pojawi się na uroczystościach na Westerplatte. Wybrał inne miasto

Andrzej Duda nie pojawi się na tegorocznych uroczystościach na Westerplatte.
Andrzej Duda nie pojawi się na tegorocznych uroczystościach na Westerplatte. fot. Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Andrzej Duda nie pojawi się na uroczystościach na Westerplatte z okazji obchodów rocznicy wybuchu wojny. – Andrzej Duda planował i planuje wziąć udział w obchodach rozpoczęcia II wojny światowej w Tczewie – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Szczerski na konferencji prasowej argumentował, że Andrzej Duda "kontynuuje myśl wskazywania nie tylko na rozpoczęcie wojny, jako starcia zbrojnego, ale też na ofiary cywilne". Podobnie było w 2017 roku, gdy prezydent uczestniczył w obchodach w Wieluniu. Na Westerplatte prezydenta ma reprezentować Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef gabinetu Andrzeja Dudy odniósł się też do konfliktu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz z Mariuszem Błaszczakiem, szefem MSWiA.

– Obchody na Westerplatte powinny odzwierciedlać historię. I obecność wojska jest oczywista. Włodarze miast nadużywają swoich kompetencji. Oddano w ręce samorządów uroczystości ogólnopolskie i niektórzy włodarze uznali, że to dobra okazja do prowadzenia sporów politycznych – powiedział Szczerski.

Przypomnijmy, włodarz Gdańska miał zdecydować o braku Wojska Polskiego na wrześniowej uroczystości na Westerplatte.

– Jest to skandal, to sytuacja nie do pomyślenia – przekonywał Mariusz Błaszczak. Dodał, że prezydent Gdańska "nie ma prawa do zawłaszczania historii Polski". Paweł Adamowicz zaprzeczał temu. Twierdził, że wojsko będzie obecne na uroczystości.

źródło: gazeta.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca