Pozew dla Pawła Kukiza. Poseł będzie się tłumaczył przed sądem z przywłaszczenia laptopa?

Paweł Kukiz stanie przed sądem z zarzutem przywłaszczenia sobie laptopa?
Paweł Kukiz stanie przed sądem z zarzutem przywłaszczenia sobie laptopa? Fot: Sławomir Kamiński/AG
Paweł Kukiz tak długo bagatelizował zarzuty o przywłaszczenie służbowego laptopa, że w końcu się doigrał. Władze województwa dolnośląskiego złożyły przeciwko posłowi pozew do sądu. Lider Kukiz '15 przekonuje, że to wynik politycznej nagonki.

Władze województwa dolnośląskiego złożyły przeciwko Pawłowi Kukizowi pozew. Powód? Przywłaszczenie przez posła służbowego laptopa. Sprawa ciągnie się już od trzech lat.

Paweł Kukiz w czasach, gdy był jeszcze radnym sejmiku dolnośląskiego dostał służbowego laptopa. Powinien był go oddać, zaraz tylko, gdy został posłem. Jednak nie zrobił tego. Nie reagował też na wezwania do oddania sprzętu. Poseł twierdził, że chciałby zatrzymać komputer, bo ma na nim ważne dokumenty.

Pojawiła się więc propozycja kupna komputera. Cena? Laptopa wyceniono na 500 złotych. Sam Kukiz twierdzi, że pomylił numery kont, a potem zapomniał o zapłacie. Takie tłumaczenie posła na Sejm nie przekonało jednak władz województwa. Złożono przeciwko niemu pozew.

– Wpłaciłem raz pieniądze za tego laptopa. Ale pomyliłem konta. Mam codziennie mnóstwo spraw do załatwienia i po prostu kwestia komputera gdzieś mi umknęła. Efekt będzie taki, że sąd nakaże mi spłatę, wraz z odsetkami – pewnie ok. 1 500 zł. Ot, cała filozofia – komentował w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Paweł Kukiz. Twierdzi, że sprawa ma charakter politycznej nagonki.


źródło: "Gazeta Wyborcza"

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca