Rząd ostrzega SMS-ami przed pogodą. "Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek"

Czekają nas burze z gradem - alarmuje w SMS Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Czekają nas burze z gradem - alarmuje w SMS Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. fot. Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe – wiadomości o takiej treści wysyła do Polaków Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pokazują je masowo użytkownicy Twittera. Nic dziwnego, w Polsce takie akcje to raczej novum. Komunikat został przesłany do operatorów sieci komórkowych, a następnie SMS-em do osób przebywających w województwach objętych zagrożeniem: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.
Wysyłanie ostrzeżeń w formie SMS-ów jest za to popularne na przykład w USA. Do tej pory RCB decydowało się przy ekstremalnych zjawiskach pogodowych na wysyłanie alertów na Twitterze. Tym razem też.
Jak pisaliśmy w naTemat, na piątek w wielu regionach Polski zapowiadane są gwałtowne burze, deszcze, a nawet grad. IMGW wydał ostrzeżenia dla większości województw. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć gwałtowne ochłodzenie, do którego dojdzie w sobotę.

Odpowiedzialny jest za to niż, który napływa do nas z Niemiec, a który przez tamtejszych synoptyków został nazwany Orianą. W całej Polsce ma być w weekend zimniej o 10 stopni.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca