"Chcę powiedzieć głośno świniom...". Ziemkiewicz atakuje opozycję przed kamerami

Rafał Ziemkiewicz w ostrym tonie wypowiedział się o opozycji.
Rafał Ziemkiewicz w ostrym tonie wypowiedział się o opozycji. Fot. YouTube / Telewizja Republika
Rafał Ziemkiewicz wypowiedział się w ostrym tonie o opozycji w programie "Polska na dzień dobry" Telewizji Republika. – Chcę powiedzieć głośno świniom, łajdakom i mendom z opozycji. Jedyne cechy wspólne obozu narodowego z faszyzmem były takie, że walczył z Niemcami – przekonywał kontrowersyjny publicysta.

– Wydaje mi się, że taki bezmiar łajdactwa, jaki platforma i całe lewactwo prezentuje, zasługuje na stanowczą reakcję – dodał pisarz i dziennikarz.
Reżyser Andrzej Saramonowicz przekonywał ostatnio, że PiS dąży do utworzenia systemu autorytarnego.

"Już się na to zdecydowali. Już to robią. Nawet jeśli w to nie wierzysz, oni to robią, a twoja niewiara tylko im pomaga. Bo oni chcą, byś jak najdłużej myślał, że chcą cywilizowanego świata. Ale nie chcą. Chcą świata wyłącznie na swoich warunkach, w którym każda odmienność zostanie uznana za zbrodnię i będzie tępiona" – tłumaczył artysta na Facebooku.
Duży oddźwięk miały także słowa kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Warszawy. "Budowę autostrady można wstrzymać i wrócić do tego za kilka lat. Na spustoszenie w edukacji, zdrowiu, przyrodzie, zabudowie miast czy wreszcie na rozbudzanie faszyzmu musimy reagować natychmiast" – zaapelował Rafał Trzaskowski we facebookowym wpisie.

źródło: Telewizja Republika

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.