POPULARNE Cukiernik ujawnia prawdę o chemii w ciastkach

Kto, oprócz Kaczyńskich, jest wrogiem PO? "URze": Król dopalaczy, Zbigniew Ćwiąkalski, dziennikarze…

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość to największy i śmiertelny wróg Platformy Obywatelskiej, wie chyba każdy. Nie każdy jednak wie, kto jeszcze zagraża partii Donalda Tuska. A trochę takich grup i osób jest.

Premier Donald Tusk na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej
Premier Donald Tusk na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
O fakcie, że "wrogowie towarzyszą PO od samego początku" dowiadujemy się z "Uważam Rze".
Wiktor Świetlik

Są jak klątwa. To oni tak naprawdę odpowiadają za wszystkie niepowodzenia, o które obwiniany jest rząd Platformy. (…) Na szczęście premier zwalcza ich z gorliwością i siłą herosa.

"Uważam Rze"

Jak sugeruje Wiktor Świetlik na łamach tygodnika, to właśnie wrogowie odpowiadają za niewprowadzanie reform, za słabe wyniki polskiej reprezentacji oraz niską jakość autostrad.

Zobacz też: Platforma traci poparcie nawet wśród zagorzałych wyborców. Rozpocznie się wielki "bunt lemingów"?

Oczywistym jest, że wrogiem PO jest Jarosław Kaczyński oraz jego partia. Ale tygodnik dostarcza nam szerszej wiedzy o tym, z kim Platforma wojuje. I tak, wśród wrogów PO znajdują się kibole i kibole – "namierzani na podstawie tego, że interesują się równocześnie piłką nożna i polityką". PO, jak na władzę "zamordyzmu" przystało, z prawdziwą agresją na stadionach nie walczy, ściga za to kiboli zajmujących się krytykowaniem rządu.

Platforma walczy też z Kościołem – chociaż według wielu ludzi, Donald Tusk wręcz przeciwnie, "klęka przed klerem". Szkodnikiem dla PO, choć już nie żyje, jest też Lech Kaczyński i jego spuścizna.

Oprócz tego, partia Tuska walczy ze związkami zawodowymi, ludowcami, samorządowcami, pedofilami, zarządzającymi Narodowym Funduszem Inwestycyjnym, a także dziennikarze – okrutnie prześladowanych i gnębionych przez samego premiera.

Personalnie zaś, według "URze", Platformie najbardziej przeszkadzają, oprócz Kaczyńskich, Mariusz Kamiński i Zbigniew Ćwiąkalski. Były szef CBA to

Panie premierze, Wicemarszałek Sejmu z Platformy Stefan Niesiołowski powiedział wczoraj, że boi się homoseksualistów. Mam nadzieję, że taka opinia nigdy nie przeszłaby Panu przez usta. I to nie z politycznej kalkulacji. A jednak sprawia Pan wrażenie, jakby obawiał się Pan homoseksualistów. Gdzie Pan był we wtorek, gdy większość Pana partii wyrzucała do kosza dwa projekty ustaw o związkach partnerskich? CZYTAJ WIĘCEJ

"najpoważniejszy osobisty wróg Tuska". Dlaczego? Bo "wyeliminował z życia publicznego wielu dobrych, zasłużonych towarzyszy premiera".

Z kolei były minister sprawiedliwości "znalazł się na tej liście, bo był pierwszą ofiarą każącej, gniewnej ręki Tuska, która pokazywana ludowi jest wtedy, gdy premier lub jego formacja ma kłopoty". "URze" zaznacza też, że Ćwiąkalskiemu Platforma obrzydziła politykę na dobre, tak, że profesor prawa "trzyma się od niej na kilometr".

To jednak na pewno nie koniec listy wrogów Platformy. Zapomniano tu chociażby o Ojcu Rydzyku i co najmniej kilku dziennikarzach. Kogo byście dodali do listy "Uważam Rze"?

Źródło: "Uważam Rze"

Chcesz dostawać info o nowych wpisach?

ZOBACZ TAKŻE:
WIĘCEJ NA TEMAT:
MediaPolityka krajowaPlatforma ObywatelskaDziennikarzeDonald Tusk

PROMOWANE

 • Dwa widoki

  Homo malcontentus i Homo optymictus czytaj więcej

 • Wychowaliśmy takie pokolenie mężczyzn

  Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. - Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna... - Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. Wstała obok siedząca pani i powiedziała:- Pomogę pani. Wzięła moją walizkę zanim zdążyłam zaprotestować i wrzuciła na górną półkę. czytaj więcej

 • Nie wrzucajcie mnie do jednego worka!

  Długo zbierałem się do tego wpisu. Wolałem jednak poczekać i sprawdzić, jak rozwinie się sytuacja. Od kilku dni obserwuję spektakl pod tytułem „strajk matek dzieci/osób niepełnosprawnych w Sejmie”, na którym korzystają wyłącznie politycy. Wbrew słowom organizatorów, nie pomaga on społeczności ludzi chorych, a wręcz im szkodzi. Nie chcę być – a z tego co wiem, moi znajomi również – wrzucany do jednego worka z obywatelami okupującymi Wiejską. czytaj więcej

 • Prawdziwy. Prawdziwszy. Trup

  W PWN-owskim podręczniku dla ośmiolatków znalazłam wierszyk: „Katechizm polskiego dziecka”: Kto Ty jesteś? Polak mały (...) Coś jej winien? Oddać życie. I tak dalej …. Wierszydło zostało napisane około roku 1900 przez Władysława Bełzę. Drugorzędnego poetę, mocno na wyrost nazywanego piewcą polskości. Naiwny, drażniący ucho tekścik od ponad stu lat jest narzędziem indoktrynacji i prania małych mózgów. Bo, jak inaczej nazwać (w XXI wieku) przekonywanie, że ośmioletnie dziecko rośnie po to, by oddać życie za kawałek ziemi? czytaj więcej