Prezydent: Podzielam pogląd Zbigniewa Ziobry ws. katastrofy smoleńskiej. RBN zajmie się doniesieniami o trotylu

Prezydent Bronisław Komorowski podziela zdanie Zbigniewa Ziobry w sprawie potrzeby wyjaśnienia podejrzeń o zamachu na pokładzie Tu-154M na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Prezydent Bronisław Komorowski podziela zdanie Zbigniewa Ziobry w sprawie potrzeby wyjaśnienia podejrzeń o zamachu na pokładzie Tu-154M na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że najbliższe spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostanie poświęcone "ewentualnej koncepcji zamachu", dp którego miałoby dojść na pokładzie Tu-154M, który spadł pod Smoleńskiem.

- Chcę państwu powiedzieć, że podzielam pogląd pana przewodniczącego Zbigniewa Ziobry, że warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej. Absolutnie warto - poinformował w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z wnioskiem w sprawie zajęcia się nowymi informacjami na temat katastrofy smoleńskiej wystąpił przed dzisiejszym posiedzeniem RBN, której jest członkiem.

Czytaj więcej o trotylu na wraku tupolewa

Prezydent Komorowski zapowiedział również, że w związku z pojawieniem się spekulacji na temat możliwego zamachu na pokładzie prezydenckiego Tu-154M, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, zwrócił się już do ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego o "zbadanie, czy istnieje jakakolwiek wiedza w tym zakresie". Na kolejne posiedzenie RBN zaproszony zostanie natomiast prokurator generalny Andrzej Seremet.

Katastrofa smoleńska - wszystko, co pisaliśmy o niej w naTemat

W opinii Bronisława Komorowskiego do zamachu nie doszło. Prezydent podkreślił, że ocenia pojawiające się podejrzenia jako formułowane bez wystarczających podstaw. Dodał jednak, że jednocześnie uważa, że warto je zweryfikować.

Źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...