22 lata wolności – co robią modelki z teledysku „Freedom” George'a Michaela po czterdziestce?

Harper's Bazaar UK
Co zrobić, by Twoja piosenka stała się hitem? Wystarczy, że do swojego teledysku zaprosisz supermodelkę, nawet jeśli ma na sobie ogromny, wyciągnięty sweter. George Michael już 22 lata temu poznał ten przepis na sukces i kręcąc teledysk do „Freedom” współpracował m.in. z Lindą Evangelistą, Naomi Campbell, czy Cindy Crawford. Rok temu Duran Duran powieliło schemat, w ich produkcji pojawiły się aniołki Georga Michaela. Czy to oznacza, że supermodelki lat 90. mogą liczyć na zarobek tylko przez powielanie sprawdzonych schematów?

Lata 90. były prawdziwą erą supermodelek. Nie jest potrzebna dogłębna wiedza
Linda Evangelista
topmodelka

Christy i ja mamy takie powiedzenie, że za mniej niż sto tysięcy dolarów nie wstajemy z łóżka.

na tematy modowe, by znać takie nazwiska, jak Naomi Campbell, Linda Evangelista, Christy Turlington, czy Cindy Crawford. Będąc prawdziwymi ikonami, otrzymywały nieziemskie gaże, podpisywały kontrakty z gigantami kosmetycznymi i regularnie pojawiały się w plotkarskich tygodnikach. W 1990 roku wystąpiły razem w teledysku do hitu George'a Michaela. Co się dzieje z wielkimi gwiazdami po 22 latach od jego premiery? Czy nawet upływ czasu nie uszczuplił ich portfeli?00:00:11 – Linda Evangelista w wielkim czarnym golfie naciska guzik od pilota


Linda Evangelista urodziła się w Kanadzie. Była kameleonem mody - często zmieniała fryzury i miała nadzwyczajną umiejętność nagłych metamorfoz przed obiektywem. Ostatni raz była widziana na wybiegu Chistiana Diora, gdzie prezentowała jubileuszową, 60. kolekcję tego domu mody. Rok później została twarzą jesiennej kolekcji Prady. W 2011 roku pojawiła się jedynie w sesjach dwóch magazynów – V i W. Od kilku lat jest twarzą marki L'oreal.

00:00:46 – do pustego salonu tanecznym krokiem wpada Naomi Campbell w samym staniku i z wielkimi słuchawkami na uszach


Urodzona w Londynie Naomi Campbell, została odkryta w wieku 15 lat, kiedy była jeszcze słodką uczennicą. Jej wkład w modeling był ogromny, Naomi przełamała stereotypy i jako pierwsza czarnoskóra modelka ozdobiła okładkę prayskiego i brytyjskiego Vogue'a. Ostatnio w plotkarskich mediach słynie z newsów, które nie są związane z modelingiem. Prasę i internet zalewają informacje o jej atakach agresji i pikantnych szczegółach romansu z milionerem Vladislavem Doroninem, na którym korzystają rosyjskie tytuły lifestylowe, z łatwością zapraszające ją do współpracy. Niewielu wie jednak, że wciąż pozostaje jedną z najbardziej rozchwytywanych supermodelek. W 2011 roku pojawiła się w magazynach: Elle Russia, GQ, Pop Magazine, Vogue Japan, V Spain, Lurve Magazine, Soon Magazine. Słynni projektanci nie umieją zrezygnować z niej podczas swoich kampanii: w 2011 ulegli jej Dolce&Gabbana i Givenchy. W tym roku, będziemy mogli zobaczyć ją na rozkładówkach promujących wiosenne kolekcje PINKO i Roberto Cavallego. Oprócz tego ma własną linię perfum.


00:01:47 – na plan pewnym krokiem wchodzi Christy Turlington w samym prześcieradle


Christy Turlington, dziewczyna z Connecticut, została odkryta przez fotografa, kiedy jako 14-latka jeździła konno. Przejęta przez niewielką agencję, najpierw postawiła na edukację – do skończenia szkoły pracowała na pół etatu. Po otrzymaniu świadectwa, przeniosła się do Nowego Yorku. Była zaliczana do „Świętej Trójcy” fotografa Stevena Meisela, który nałogowo fotografował ją z Lindą Evangelistą i Naomi Campbell. Christy była twarzą największych marek i przez wszystkie lata kariery gościła na okładkach ponad pięciuset magazynów. Poza modelingiem, Christy jest fanką wschodniej filozofii. Pokazuje też smykałkę do biznesu – stworzyła dwie autorskie linie ubrań i kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

00:03:00 – z wanny pełnej piany wyłania się Cindy Crawford


Notka na portalu models.com, która jej dotyczy, składa się z jednego zdania: wystarczy tylko jedno słowo, by określić Cindy Crawford: supermodelka. Coś w tym jest, bo Cindy nadal jest na topie. W zeszłym roku pokazała się w Futureclaw Magazine, Vogue Mexico, Harper's Bazaar Singapore, Harper's Bazaar Mexico i Lovecat Magazine.

W listopadzie 2011 roku, Duran Duran nakręciło teledysk, w którym kolejny raz spotkały się Cindy Crawford i Naomi Campbell. Oprócz tego wystąpiły wspólnie na okładce Harper's Bazaar. Czy to znaczy, że już zawsze będą ze sobą łączone? I jak długo jeszcze świat nie pozwoli im odejść na emeryturę?

Trwa ładowanie komentarzy...