"Polacy bardziej pracowici niż Niemcy" – burza w sieci po słowach prezydenta Niemiec

Polscy pracownicy bardziej pracowici niż Niemcy?
Polscy pracownicy bardziej pracowici niż Niemcy? Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Prezydent Niemiec Joachim Gauck podczas spotkania prezydentów Polski, Niemiec i Włoch stwierdził, że "Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy". Taka ocena oburzyła niemieckich internautów.

Spotkanie prezydentów Polski, Niemiec i Włoch pozostałoby pewnie niezauważone, gdyby nie fakt, że niemiecka prasa wychwyciła jedną wypowiedź prezydenta Gaucka. Przekonywał on, że powinniśmy zrewidować stare uprzedzenia, bo "Polacy są motorem idei europejskiej". Na czołówce tabloidu "Bild" znalazł się inny cytat z prezydenta: "Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy". I tak rozpętała się burza.

Czytaj także: Angela Merkel "córką Hitlera"? "Kanclerz Niemiec jest swoistym policjantem Europy, to w wielu burzy krew"

Mimo że dziennikarze tabloidu pośrednią bronią tezy prezydenta przytaczając dane mówiące o tym, że Polacy pracują rocznie sto godzin dłużej niż Niemcy, na forum internetowym nie pozostawiono na Gaucku suchej nitki.

Czytaj także: W listopadzie pracujemy najgorzej. Świetna wymówka czy naukowo udowodniona prawda?

"Ten facet ma chyba jakieś omamy i powinien jak najszybciej zejść z tronu" – pisze jeden z internautów. "Przepracowane godziny jeszcze nie oznaczają, że coś wyprodukowano" – brzmi inny komentarz. Jak zauważa inny komentator, "Made in Germany" to marka uznawana na całym świecie, a o "Made in Poland", jego zdaniem, nie słyszał nikt.

Gazeta.pl

Axel Ackens pyta, czy ktoś już pracował z polskimi firmami: "Ja tak, i nie zrobię tego nigdy więcej. Wysłaliśmy do Polski platynki do obróbki, bo było taniej. Nie pytaj tylko, ile kosztowała ich późniejsza poprawka. (...) Fuszerka polskiej firmy kosztowała nas w końcu więcej niż obróbka w Niemczech". CZYTAJ WIĘCEJ


Źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...