Donald Tusk powinien zarabiać więcej? Prof. Hartman: Dostaje tyle, co glazurnik. To wstyd [Waszym zdaniem]

Donald Tusk powinien zarabiać więcej?
Donald Tusk powinien zarabiać więcej? fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Niska pensja szefa rządu to wstyd dla Polski – pisze na blogu prof. Jan Hartman. Według niego politycy z obawy przed gniewem narodu nie przyznają sobie wyższych pensji, a w związku z tym do rządu nigdy nie wejdą prawdziwi ludzie sukcesu. To z kolei przekłada się na bylejakość naszych elit. Premier powinien zarabiać więcej?

– Dajmy sobie spokój z tą dziecinadą! To wstyd dla Polski, że kierowanie nią warte jest tyle, co kierowanie supermarketem – pisze prof. Jan Hartman na swoim blogu w serwisie polityka.pl.

prof. Jan Hartman
z bloga w serwisie polityka.pl

To ze strachu przed rytualnym wrzaskiem o złodziejach u władzy, podczas gdy naród głoduje za osiemset złotych na miesiąc, tchórzliwi premierzy boją się zapłacić sensowne pieniądze sobie i swoim ministrom. […] W konsekwencji przyjęcie posady w rządzie staje się w punktu widzenia człowieka sukcesu, który dzięki swym talentom doszedł do pewnego majątku, jakąś łaską, którą wyrządza premierowi, a w najlepszym wypadku jakimś paroksyzmem patriotycznego patosu: ojczyzna wzywa! CZYTAJ WIĘCEJ


Według profesora skutkiem takiego myślenia jest wyłanianie ministrów spośród partyjnych przeciętniaków. To z kolei powoduje, że krajem rządzą mierne kadry. Premierowi daje z kolei wspaniałe uzasadnienie: zamiast zajmować się prawdziwymi problemami związanymi z kryzysem, może zawsze powiedzieć, że przecież oszczędzanie zaczął od siebie i swoich ludzi.

prof. Jan Hartman
z bloga w serwisie polityka.pl

Może solidna podwyżka pozwoliłaby Panu Premierowi bardziej chcieć i bardziej się starać? Bo za sto tysięcy miesięcznie to już się chce chcieć. CZYTAJ WIĘCEJ


A czy [Waszym zdaniem] premier powinien dostać podwyżkę?
Trwa ładowanie komentarzy...