POPULARNE "Sprzedał" poezję Szymborskiej za mercedesa?

Długie weekendy i 7 dni urlopu = 17 dni wypoczynku. Kiedy wziąć wolne w 2013 roku?

Kiedy wziąć wolne w 2013 roku, by cieszyć się jak najdłuższym wypoczynkiem? Kalendarz świąt w 2013 roku jest dla nas całkiem łaskawy. Choć najwięcej wolnego czeka nas jak zwykle w okresie świąteczno-noworocznym, to doskonale układa się też majówka – dzięki 3 dniom urlopu możemy wybrać się na 9-dniowy wypoczynek. A to nie jedyne przyjemne punkty kalendarza na 2013 rok.

Rok 2013 będzie obfitował w długie weekendy. Wystarczy tylko odpowiednio gospodarować swoim urlopem.
Rok 2013 będzie obfitował w długie weekendy. Wystarczy tylko odpowiednio gospodarować swoim urlopem. Fot. Shutterstock
Długie weekendy w 2013 roku układają się dla ciężko pracujących Polaków nader pomyślnie. Bo choć wiemy, że bez pracy nie ma kołaczy, to kiedyś trzeba od niej odpocząć. Stąd też korzystając z wolnego czasu i widząc na horyzoncie Nowy Rok, zabieramy się za planowanie urlopów. A warto się tym zająć wcześniej, bo ma się szansę na wyjazdy first minute, które są równie atrakcyjne cenowe jak last minute.

Zobacz też: Podróże ze smartfonem. Polski startup dla turystów podbija świat

Dlatego też kiedy już odpoczniemy po labie końcówki 2012 roku, na kolejny długi weekend będziemy musieli poczekać do przełomu marca i kwietnia. W tym roku Wielkanoc przypada bardzo wcześnie, bo już 31 marca. Stąd też będziemy mieli 3-dniowy weekend, bo wolny będzie też poniedziałek 1 kwietnia. Tutaj jednak nie będziemy mieli pola do popisu, bo musielibyśmy wziąć aż 4 dni urlopu, by cieszyć się 9 dniami wypoczynku.

Za to już pod koniec miesiąca zacznie się wielka majówka. Dla szczęśliwców, którzy wezmą 3 dni urlopu potrwa ona aż 9 dni – wystarczy postarać się o wolne 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. Kolejna okazja do dłuższego wypoczynku to Boże Ciało. Dzięki urlopowi 31 maja możemy wybrać się na 4-dniowy weekend między 30 maja a 2 czerwca.

Całkiem pomyślnie dla miłośników długich weekendów wypadło w tym roku Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia to czwartek, więc podobnie jak w przypadku Bożego Ciała można sprawić sobie 4-dniowy weekend dzięki zaledwie jednemu dniu urlopu. Warto skorzystać z tej okazji, bo do następnej kumulacji trzeba będzie poczekać aż do listopada. Za to w nim dostaniemy gratis dwa 3-dniowe weekendy. Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, a Święto Niepodległości w poniedziałek.

Czytaj też: W Google pracują dłużej, ale lepiej. Czemu w Polsce miesiąc urlopu nikomu nie wystarcza?

Jednak tak naprawdę odzwyczaić się od pracy będziemy mogli dopiero na przełomie grudnia i stycznia. Już dzięki dwóm dniom wolnego możemy mieś 6-dniowe święta. Dodatkowe trzy dni pozwolą nam płynnie przejść do Sylwestra i Nowego Roku. Biorąc urlop 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia można już myśleć o dłuższym wyjeździe, bo uzbiera nam się aż 12 dni odpoczynku od pracy. Ale to jeszcze nie koniec, bo dodając jeszcze dwa dni, 2 i 3 stycznia, możemy rozciągnąć nasz urlop do 17 dniu. W tym czasie na pewno zdążymy też zaplanować, kiedy wziąć urlop, by 2014 rok był równie urlopowy.

Kiedy wziąć urlop w 2013 roku:


29 i 30 kwietnia oraz 2 maja – wolne od 27 kwietnia do 5 maja (3 dni urlopu, 9 dni wolnego)

31 maja – wolne od 30 maja do 2 czerwca (1 dzień urlopu, 4 dni wolnego)

16 sierpnia – wolne od 15 sierpnia do 18 sierpnia (1 dzień urlopu, 4 dni wolnego)

23, 24, 27, 30 i 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia – wolne od 21 grudnia do 6 stycznia (7 dni urlopu, 17 dni wolnego)
ZOBACZ TAKŻE:
WIĘCEJ NA TEMAT:
PracaUrlopWakacje

PROMOWANE

 • Dwa widoki

  Homo malcontentus i Homo optymictus czytaj więcej

 • Wychowaliśmy takie pokolenie mężczyzn

  Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. - Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna... - Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. Wstała obok siedząca pani i powiedziała:- Pomogę pani. Wzięła moją walizkę zanim zdążyłam zaprotestować i wrzuciła na górną półkę. czytaj więcej

 • Nie wrzucajcie mnie do jednego worka!

  Długo zbierałem się do tego wpisu. Wolałem jednak poczekać i sprawdzić, jak rozwinie się sytuacja. Od kilku dni obserwuję spektakl pod tytułem „strajk matek dzieci/osób niepełnosprawnych w Sejmie”, na którym korzystają wyłącznie politycy. Wbrew słowom organizatorów, nie pomaga on społeczności ludzi chorych, a wręcz im szkodzi. Nie chcę być – a z tego co wiem, moi znajomi również – wrzucany do jednego worka z obywatelami okupującymi Wiejską. czytaj więcej

 • Prawdziwy. Prawdziwszy. Trup

  W PWN-owskim podręczniku dla ośmiolatków znalazłam wierszyk: „Katechizm polskiego dziecka”: Kto Ty jesteś? Polak mały (...) Coś jej winien? Oddać życie. I tak dalej …. Wierszydło zostało napisane około roku 1900 przez Władysława Bełzę. Drugorzędnego poetę, mocno na wyrost nazywanego piewcą polskości. Naiwny, drażniący ucho tekścik od ponad stu lat jest narzędziem indoktrynacji i prania małych mózgów. Bo, jak inaczej nazwać (w XXI wieku) przekonywanie, że ośmioletnie dziecko rośnie po to, by oddać życie za kawałek ziemi? czytaj więcej

 • Kto wysłucha głosu pacjentów? Obchody Światowego Dnia Chorego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

  Premier deklaruje zwiększenie wpływu pacjentów na podejmowanie decyzji w ochronie zdrowia. Minister obiecuje zrobić wszystko, co w jego mocy. Oby mu jej nie zabrakło... czytaj więcej