Tomasz Głogowski po słowach Holland: Kierują nią względy osobiste

Tomasz Głogowski odpowiedział na list Agnieszki Holland
Tomasz Głogowski odpowiedział na list Agnieszki Holland Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
– Bez wątpienia pozostaliśmy przy swoich stanowiskach – tak poseł Platformy Obywatelskiej skomentował odpowiedź Agnieszki Holland na jego list. Dodał także, że dla większości Polaków temat związków partnerskich jest czwartorzędny, a reżyserką kierują względy osobiste.

Tomasz Głogowski nie jest zdziwiony słowami Agnieszki Holland opublikowanymi w naTamat. Poseł Platformy Obywatelskiej stwierdza bez większych emocji, iż oboje pozostają przy swoich stanowiskach ws. związków partnerskich. Cieszy się jednak, iż list reżyserki utrzymany jest w "dobrym tonie".

– List jest napisany zupełnie innym językiem, niż jej ostatnie wypowiedzi. Zachowuje szacunek do osób o innych poglądach, czego brakowało mi w ostatnim wywiadzie z panią Holland. Minione tygodnie było to czas, kiedy bez przerwy nazywano nas talibami, zamiast merytorycznie dyskutować – mówi nam Tomasz Głogowski.

Czytaj także: Holland nie zagłosuje więcej na PO. Maziarski: Czasem lepiej ugryźć się w język, bo potem trzeba odszczekiwać.


Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Holland nie reprezentuje stanowiska większości wyborców partii rządzącej, a jedynie swoje własne stanowisko. – Wiadomo, że Agnieszka Holland podchodzi do tej sprawy emocjonalnie, głównie ze względów osobistych. Jest to związane z córką pani Holland. Dla większości osób, które na nas głosowały, temat związków partnerskich był co najmniej czwartorzędny. Myślę, że wyborcy PO nie są zdziwieni wynikiem głosowania w tej sprawie. Nie sądzę, aby te elementy naszego programu były dla nich najważniejsze – mówi poseł PO.


Poseł wyraźnie nie zgadza się z twierdzeniem Holland, iż znaleźliśmy się "na jednej łodzi z putinowską Rosją". – Dostrzegam spore różnice między Rosją putinowską, a Polską. Pani Agnieszka Holland wykorzystuje fakt, że w Rosji miały miejsce prześladowania homoseksualistów. Próbuje postawić znak równości między prześladowaniem, a brakiem zgody na małżeństwa homoseksualne. To jest gruba przesada i pani Agnieszka Holland ma pewnie tego świadomość – twierdzi Głogowski.

Czytaj także: Agnieszka Holland w Newsweeku: Nigdy nie zagłosuję na Platformę. A ty?
Trwa ładowanie komentarzy...