Sukces Polaków na mistrzostwach świata w Soczi. Łyżwiarze zdobyli dwa medale

Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły srebro na mistrzostwach świata w Soczi. Na zdjęciu Natalia Czerwonka, jedna z triumfatorek.
Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły srebro na mistrzostwach świata w Soczi. Na zdjęciu Natalia Czerwonka, jedna z triumfatorek. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka mają dziś powód do świętowania. Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły srebrny medal na mistrzostwach świata w Soczi podczas rywalizacji drużynowej na 4400 metrów. Z kolei mężczyźni w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki zdobyli brąz.

Polskie łyżwiarki – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka – świetnie zaprezentowały się podczas mistrzostw świata w Soczi zdobywając srebrny medal. Lepsze były tylko Holenderki, którym przypadło złoto. Pierwszą trójkę zamknęły łyżwiarki z Korei Południowej. To budujące zwycięstwo dla naszych panczenistek, gdyż na tym torze w przyszłym roku rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie.


To pierwszy medal dla Polaków na tej sportowej imprezie. Drugi (brąz) wywalczyli mężczyźni w składzie: Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki. W całej historii mistrzostw świata na dystansach polscy sportowcy zdobyli trzy medale. Oprócz dzisiejszych sukcesów, w 2012 roku brąz wywalczyły Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska.

Przeczytaj też: Adam Małysz dla naTemat: Mój czas już był, teraz nadchodzi czas Kamila Stocha [wywiad]

Adam Małysz
w rozmowie z naTemat

Niewielu jest zawodników, którzy do sukcesu potrafią iść - choć brzydko to zabrzmi - po trupach. A jeżeli wszystkie elementy współgrają – jest technika, kondycja, siła, motywacja i odpowiednia psychika – to jest się mistrzem. Takim jak Kamil Stoch. CZYTAJ WIĘCEJ

To udana niedziela dla polskich sportów zimowych. Kamil Stoch nie dostał się na podium podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy, lecz i tak ma powody do zadowolenia. Udało mu się obronić trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. To najlepszy sezon w karierze polskiego skoczka. Popisał się też Piotr Żyła, który zawody skończył na piątej pozycji (w klasyfikacji generalnej jest 15.). Zwycięzcą tegorocznego Pucharu Świata został Austriak Gregor Schlierenzauer, druga pozycja przypadła Norwegowi Andersowi Bardalowi.


Źródło: tvn24
Trwa ładowanie komentarzy...