Po raz pierwszy Eurosport nie pokaże igrzysk olimpijskich. "Wszystko drożeje"

Eurosport po raz pierwszy od swojego powstania nie pokaże igrzysk olimpijskich: w Rio i Soczi
Eurosport po raz pierwszy od swojego powstania nie pokaże igrzysk olimpijskich: w Rio i Soczi Fot. shutterstock.com
Eurosport nie pokaże igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku i w Rio w 2016. To pierwszy raz od powstania tej telewizji w 1989 roku, kiedy nie pokaże ona igrzysk. Fanom sportu zostanie tylko transmisja w TVP.

Igrzyska olimpijskie w Eurosporcie zawsze były pokazywane z rozmachem. W przeciwieństwie do TVP, która musi pokazywać Polaków – nawet jeśli ich występy są śmiertelnie nudne lub kompletnie nieudane – Eurosport zawsze skupiał się na najważniejszych i najciekawszych konkurencjach. Jak przypomina "Rzeczpospolita", która donosi o problemach Eurosportu, podczas ostatnich igrzysk w Londynie to właśnie Eurosport pokazał finał kobiecego sprintu na 100 metrów. Na TVP nie można było zobaczyć go na żywo.


Do tego międzynarodowi eksperci, świetne wykonanie i pełny profesjonalizm. Nic dziwnego, że wielu fanów sportu wolało oglądać Eurosport, niż TVP. Igrzyska w Londynie, jak podkreśla "Rz", oglądało średnio 200-250 tysięcy widzów, co jest "bardzo dobrym wynikiem jak na kanał tematyczny".

Zobacz też: Polska - to nie jest kraj dla sportowców. Brakuje basenów, hal, skoczni, tras treningowych

Niestety, igrzyska w Londynie to ostatnie pokazane przez Eurosport. Do tej pory telewizja, dzięki obecności w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), kupowała prawa do transmisji po promocyjnych cenach – chociaż i tak Eurosport płacił bajońskie sumy. Teraz jednak MKOl stwierdził, że sprzeda prawa na wolnym rynku. Kupiła je, hurtowo, firma SportFive, która teraz odsprzedaje je dalej – z zyskiem.


Więcej o kulisach sprzedawania praw do transmisji igrzysk w "Rzeczpospolitej".
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.