Genialny pomysł słowackiej firmy na zbieranie fanów na Facebooku. Każdy nowy "lajk" powoduje, że w biurze zapala się...

Polub fanpage, zapali się kogut, wtedy ktoś z firmy przyjdzie go wyłączyć.
Polub fanpage, zapali się kogut, wtedy ktoś z firmy przyjdzie go wyłączyć. Core4.sk
Tak fantastycznego sposobu na zbieranie "lajków" dla swojej firmy na Facebooku jeszcze nie widzieliśmy. Agencja zajmująca się szeroko pojętym marketingiem w internecie połączyła mechanizm Facebooka z święcącym policyjnym kogutem w środku biura. Każdy nowy "lajk" zmusza pracowników do… Zresztą spróbujcie sami.

Firma bez fanpage'a na Facebooku w dzisiejszych czasach nie istnieje. Swoje profile zakładają mniejsze i większe przedsiębiorstwa. W branży internetowej jest to "oczywistą oczywistością". Wiadomo – im więcej fanów, tym lepiej. Niektórzy organizują konkursy, inni kupują "lajki", a jeszcze inni tworzą "farmy fanów". Zdarzają się też desperackie próby poszukiwania tzw. "żebrolajków".

Natomiast na genialny w swej prostocie (choć realizacja musiała nie być łatwa) wpadła jedna ze słowackich agencji, która zajmuje się marketingiem w internecie. Na przygotowanej specjalnie ścianie z napisem "like this" (polub to) zamontowali policyjny kogut. Co w tym dziwnego? To, że kogut zapala się za każdym razem, gdy ktoś polubi fanpage firmy. Spokojnie, to jednak nie koniec zabawy, którą możemy obserwować na żywo na stronie firmy Core4.

W momencie, gdy kogut się zapala ktoś z pracowników musi przyjść, wyłączyć go i.. podziękować nowemu fanowi. Czasami ktoś pojawia się po kilku sekundach, czasami po kilkudziesięciu. Przychodzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niektórzy tylko się uśmiechają, inni machają, skaczą, a nawet rozrzucają konfetti.


Stronę obserwujemy od kilkunastu minut i największą sympatię wzbudził mężczyzna w pomarańczowej koszulce, który wyłączał koguta już dobre dziesięć razy. Pomysł chyba przypadł internautom do gustu, bo biuro co chwilę rozświetla niebieskie światło. Ciekawe, jak pracuje się w takich warunkach. Spróbujcie sami.


Czytaj także:
Żebrolajki. Za milion "Lubię to"na Facebooku dostaniesz psa, seks, a może i mercedesa

Tysiące naiwnych internautów znów uwierzyło, że na Facebooku rozdają iPhone'y 5. Nie dostaną ich. Ani teraz, ani nigdy
Trwa ładowanie komentarzy...