Posłowie Ruchu Palikota pijani na pikiecie Wolnych Konopii? Zostali zawieszeni na trzy miesiące za "niegodne zachowanie"

Działacze Wolnych Konopi rozbili miasteczko namiotowe przed Sejmem. Posłowie Ruchu Palikota mieli się tam pojawić pod wpływem alkoholu.
Działacze Wolnych Konopi rozbili miasteczko namiotowe przed Sejmem. Posłowie Ruchu Palikota mieli się tam pojawić pod wpływem alkoholu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Troje członków Klubu Parlamentarnego Ruchu Palikota zostało zawieszonych na trzy miesiące za "zachowanie niegodne członka klubu". Według informacji "Wprost" na wspieranej przez Ruch pikiecie "Wolnych Konopi mieli być pod wpływem alkoholu.

Politycy Ruchu Palikota Małgorzata Marcinkiewicz, Marek Stolarski i Marek Domaracki mieli przyjść pijani na pikietę, którą przed Sejmem zorganizowało stowarzyszenie Wolne Konopie. Według "Wprost" zostali nagrani przez działaczy partii, a film przekazano Januszowi Palikotowi. Ten błyskawicznie podjął decyzję i zawiesił parlamentarzystów w prawach członka klubu na trzy miesiące.

Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu przyznał w rozmowie z "Wprost", że parlamentarzyści zostali zawieszeni na trzy miesiące za "niegodne zachowanie członka klubu".

Jednak nawet jeśli potwierdzą się informacje tygodnika, nie zaszkodzą one wizerunkowi nowego projektu Europa Plus, jak problemy jednego z liderów lidera. O alkoholowych ekscesach Aleksandra Kwaśniewskiego znów zrobiło się głośno po konferencji, na której przedstawieni zostali regionalni koordynatorzy Europy Plus. Wielu komentatorów zwracało uwagę na swobodne zachowanie byłego prezydenta. Spekulowano, czy Kwaśniewski stawił się na spotkanie z dziennikarzami w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. I choć obecny podczas konferencji Jan Hartman zapewniał, że od prezydenta nic nie czuł, znaleźli się też tacy, którzy twierdzili inaczej.

źródło: wprost.pl
Trwa ładowanie komentarzy...