Kolejne wulgarne hasła szpecą miejską przestrzeń. Kibole zniszczyli szlak do Morskiego Oka

Morskie Oko przyciąga tłumy. Jak się okazuje, przyciąga też wandali...
Morskie Oko przyciąga tłumy. Jak się okazuje, przyciąga też wandali... Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
W nocy pseudokibice Wisły Kraków zdewastowali trasę prowadzącą do Morskiego Oka. Chuligani pozostawili po swojej wizycie wulgarne hasła. Ich usunięcie, zdaniem pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie będzie łatwe.

W piątek pisaliśmy o antysemickich hasłach, jakie można było zauważyć na jednej z krakowskich kamienic. Tamtejsza straż miejska nie mogła ich usunąć, bo znajdowały się na prywatnym terenie. Dzisiaj zakopiańska policja oraz Tatrzański Park Narodowy informują o podobnym zdarzeniu. Tym razem napisy powstały w wyjątkowym miejscu, czyli popularnej wśród turystów trasie prowadzącej do Morskiego Oka. Niektóre z nich zawierały treści rasistowskie.

Wulgaryzmy, które znalazły się na asfalcie, zostaną łatwo usunięte. Jednak te, które wandale napisali na skałach znajdujących się na terenie parku narodowego, przysporzą kłopotów. - Sprawcy zostali wylegitymowani, są to mężczyźni w wieku od 22 do 34 lat z Krzeszowic w Małopolsce. Po oszacowaniu strat zastanowimy się, jakie zarzuty im przedstawić – informował Kazimierz Pietruch, rzecznik zakopiańskiej policji. Grozi im kara pozbawienia pięciu lat wolności.

Według parku narodowego, każdego roku drogą do tatrzańskiego jeziora idzie około milion turystów.


źrodło: onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...