Za gruby na sędziego. Kolejny arbiter polskiej ekstraklasy odsunięty od sędziowania

Tomasz Musiał jest kolejnym sędzią, który został odsunięty od prowadzenia meczów w polskiej ekstraklasie.
Tomasz Musiał jest kolejnym sędzią, który został odsunięty od prowadzenia meczów w polskiej ekstraklasie. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Tomasz Musiał, sędzia piłkarskiej ekstraklasy uważany za jednego z najlepszych w kraju nie będzie prowadził meczów w najbliższym czasie. Powód? Nadwaga. – Nie po to jest zawodowcem, żeby później sobie bimbał – mówi w rozmowie z tvn24.pl szef polskich sędziów Zbigniew Przesmycki.

Sędzia z Krakowa to syn Adama, medalisty mistrzostw świata w 1974 roku. W najbliższą sobotę miał prowadzić w Gdańsku mecz towarzyski Lechia Gdańsk – FC Barcelona. Zgodnie z grafikiem spotkań, powinien sędziować też jedno ze spotkań nowego sezonu ekstraklasy, która rusza w najbliższy weekend. Nic z tego, musi nadrobić zaległości w przygotowaniu fizycznym.

Jak się okazało Tomasz Musiał ma 3 kilogramy nadwagi. Podczas testów przed nowym sezonem badania wykazały, że Musiał o 3,5 proc. przekroczył poziom dopuszczalnej tkanki tłuszczowej. W ich wyniku został odsunięty od prowadzenia meczów w najbliższej kolejce. – Gdy mamy silny punkt i widzimy, że się trochę opuszcza, to musimy jakoś zareagować, żeby go zmobilizować do pracy - mówi portalowi tvn24.pl o Musiale przewodniczący prezydium sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki.

Odsunięcie Musiała powoduje, że w inauguracyjnej kolejce ekstraklasy mecze posędziuje 3 arbitrów z grupy TopAmator. Na tej liście jest 25 sędziów i wszyscy mogą prowadzić mecze ekstraklasy oraz pierwszej ligi.

Dwa tygodnie temu zawieszony został Hubert Siejewicz. Do sieci wyciekło nagranie, na którym było widać sędziego z Białegostoku obstawiającego mecze w punkcie bukmacherskim. Podobno spotkanie z udziałem Agnieszki Radwańskiej. Nie był to czynnik łagodzący. PZPN rozwiązał z Siejewiczem kontrakt.

źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...