Portal Ask.fm zmienia politykę bezpieczeństwa. To reakcja na samobójstwa nastoletnich użytkowników

Portal Ask.fm zmienia politykę bezpieczeństwa. Chce efektywniej walczyć z cyberprzemocą
Portal Ask.fm zmienia politykę bezpieczeństwa. Chce efektywniej walczyć z cyberprzemocą Fot. ask.fm
Portal społecznościowy Ask.fm, poprzez który internauci mogą zadawać innym użytkownikom różne pytania, zmienia politykę bezpieczeństwa. Jest to reakcja na pojawiające się w mediach zarzuty, które przekonują, że serwis jest współodpowiedzialny za samobójstwa co najmniej dwóch nastoletnich osób. Młodzi internauci mieli zostać zaszczuci przez innych użytkowników Ask.fm.

Założony w 2010 roku portal Ask.fm poinformował, ze wprowadzi szereg zmian, które poprawią bezpieczeństwo jego użytkowników. Moderatorzy serwisu będą m.in. szybciej, w ciągu 24 godzin, rozpatrywali zgłoszenia nadużyć, a sam przycisk alarmowy, służący do wskazywania treści niezgodnych z regulaminem, zostanie lepiej wyeksponowany.

Co więcej, powiadamiając o niewłaściwym zachowaniu wskazanego użytkownika, każdy będzie mógł zaznaczyć w formularzu osobną kategorię "zastraszanie/nękanie". Ask.fm zatrudni jednocześnie dodatkowych pracowników, aby usprawnić proces moderowania wpisów oraz ograniczy liczbę funkcji, z których mogą korzystać niezarejestrowane osoby.

Ask.fm zmienia politykę kilka tygodni po tym, jak samobójstwo popełniła 14-letnia Hannah Smith z angielskiego hrabstwa Leicestershire. Ojciec dziewczynki przekonuje, że jego córka odebrała sobie życie z powodu agresywnych, obraźliwych odpowiedzi, którymi została zasypana na stronach Ask.fm. Nieco wcześniej samobójstwo popełnił także 15-letni Daniel Perry ze Szkocji. Chłopak miał być znieważany i szantażowany za pośrednictwem tego serwisu. Po śmierci 14-latki premier Wielkiej Brytanii David Cameron wezwał do bojkotowania portali internetowych, które nie walczą należycie z cyberprzemocą.
źródło: BBC
Trwa ładowanie komentarzy...