Czemu o. Rydzyk walczy z PiSem? Chodzi o... miejsca na listach w eurowyborach

Jarosław Kaczyński i ojciec Rydzyk współpracują, bo muszą
Jarosław Kaczyński i ojciec Rydzyk współpracują, bo muszą Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta
Dla polityków PiS szokiem było, gdy "Nasz dziennik" uderzył w ich kampanię referendalną. Ale jeszcze bardziej przeżyli fakt, że gazeta bezpośrednio skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego. "Nikt nie ma wątpliwości, że stało się to na polecenie o. Rydzyka" - pisze "Rzeczpospolita". O co chodzi w wojnie toruńskiego duchownego z Prawem i Sprawiedliwością?

Chociaż ojciec Rydzyk, TV Trwam, Radio Maryja i "Nasz Dziennik" są dość jednoznacznie kojarzone z PiS-em, to nie zawsze partia i ojciec dyrektor żyli ze sobą w zgodzie. Jak przypomina "Rz", obie strony mają już za sobą dwie wojny. Teraz, najwyraźniej, wybuchł trzeci konflikt. O co? Jak donosi gazeta - o personalia i miejsca na listach wyborczych.

Zbliżają się bowiem eurowybory i Tadeusz Rydzyk chce, by dobre miejsca dostali jego faworyci. Są wśród nich m.in. europoseł Mirosław Piotrowski i Urszula Krupa - była działaczka LPR. Redemptorysta grozi partii Kaczyńskiego, że jeśli faworyci nie dostaną dobrych miejsc, to on po prostu zawiesi poparcie dla partii. I podczas referendum w Warszawie pokazał, że może to robić - bo jego media dystansowały się wówczas od PiS-u.

Według informacji "Rz", Jarosław Kaczyński pójdzie na kompromis z o. Rydzykiem. Ale nie dlatego, że jest między nimi miłość - a tylko dlatego, że obaj są najpotężniejszymi ludźmi na prawicy i z pragmatycznej kalkulacji wychodzi im, że póki co "powinni iść pod rękę".

Źródło: "Rzeczpospolita"
Trwa ładowanie komentarzy...