Elżbieta Bieńkowska wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju

Elżbieta Bieńkowska – nowa wicepremier, która stanie na czele połączonych ministerstw.
Elżbieta Bieńkowska – nowa wicepremier, która stanie na czele połączonych ministerstw. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Nowa wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska urodziła się 4 lutego 1964 r. w Katowicach. Absolwentka filologii orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz podyplomowe studia MBA Szkoły Głównej Handlowej.

Elżbieta Bieńkowska przez całą karierę zawodową związana jest z wdrażaniem funduszy europejskich. W latach 1999-2007 była dyrektorem Wydziału Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

W 1999 Elżbieta Bieńkowska pełniła funkcję pełnomocnika wojewody katowickiego ds. strategii rozwoju województwa. Wcześniej pracowała w Wydziale Gospodarki Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, gdzie uczestniczyła m.in. w pracach nad kontraktem regionalnym dla województwa.

W latach 2007-2013 Elżbieta Bieńkowska była ministrem rozwoju regionalnego.

Ekspert w projektach międzynarodowych, wykładowca i autorka publikacji.

Elżbieta Bieńkowska jest laureatką wielu prestiżowych wyróżnień za osiągnięcia zawodowe, m.in. Nagrody Kisiela, Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji, nagrody im. Grzegorza Palki. W 2012 r. otrzymała odznaczenie Wielkiego Oficera Królewskiego Norweskiego Orderu Zasługi, przyznane przez króla Haralda V za zaangażowanie w budowę przyjaznych relacji i współpracy między Polską i Norwegią oraz skuteczne wdrażanie Norweskich Mechanizmów Finansowych.

Zna biegle język angielski.

Mężatka, ma 3 dzieci.

Trwa ładowanie komentarzy...