Kibole pobili się przed kopalnią "Wujek" w trakcie obchodów rocznicy pacyfikacji

Kibole GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów pobili się w trakcie obchodów upamiętniających pacyfikację kopalni "Wujek". Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.
Kibole GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów pobili się w trakcie obchodów upamiętniających pacyfikację kopalni "Wujek". Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Każda okazja jest dobra do... Nie – nie do świętowania, a do bijatyki. Udowodnili to pseudokibice GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów, którzy starli się w trakcie obchodów upamiętniających 32. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek" w Katowicach.

Dokładnie 32 lata temu – 16 grudnia 1981 roku – miała miejsce masakra górników, którzy strajkowali przeciwko ogłoszeniu stanu wojennego. W wyniku milicyjnej i wojskowej pacyfikacji zginęło 9 z nich, a 21 zostało rannych. Dziś odbywały się uroczystości, mające na celu upamiętnienie zajść z kopalni "Wujek".

Na miejscu oprócz osób, które faktycznie chciały wziąć udział w obchodach, pojawili się także pseudokibice lokalnych drużyn: GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów. Ci nie zamierzali jednak niczego upamiętniać. Zamiast tego urządzili sobie własną pacyfikację: pobili się między sobą. Wszystko to w akompaniamencie okrzyków, transparentów i z racami w tle.

Na szczęście całe zajście szybko zakończyła policja, która zatrzymała już około 30 osób. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy była to "ustawka" czy przypadkowa bójka.

Kibice nie dają o sobie zapomnieć. Niestety nie przypominają o sobie w sposób pozytywny. Tydzień temu fani Lechii Gdańsk zaprezentowali oprawę z okazji zbliżającej się wtedy rocznicy wybuchu stanu wojennego. Na ogromnej fladze przedstawili wiszące na drzewach zwłoki PRL-owskich dygnitarzy oraz Adama Michnika i zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego.

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...