Ks. Dariusz Oko w Sejmie z wykładem dla posłów w sprawie gender. Nowicka: Pójdę zobaczyć to dziwo w naturze

Ks. Dariusz Oko w Sejmie z wykładem dla posłów w sprawie gender.
Ks. Dariusz Oko w Sejmie z wykładem dla posłów w sprawie gender. Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
Ksiądz Oko w sprawie gender wypowiada się od dawna. Jego wykład w Sejmie odbędzie się 23 stycznia pod nazwą "Ideologia gender - zagrożenie dla cywilizacji". Pięć dni przed wykładem odbędzie się tam także seminarium w tej sprawie, zorganizowane przez SLD.

Kontrowersyjnego duchownego do Sejmu zaprosić postanowił Andrzej Jaworski z PiS, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Według niego gender to nienaturalna ideologia, wymierzona w Kościół katolicki.

Idea wykładu pojawiła się wraz z wystartowaniem zespołu parlamentarnego "Stop ideologii gender", założonego przez posłankę Beatę Kempę z Solidarnej Polski oraz złożeniem przez wicemarszałek Wandę Nowicką wniosku do NIK o zbadanie, czy instytucje związane z Kościołem kierują się zaleceniami gender, wydając pieniądze unijne - pisze "Rzeczpospolita".

Wykład ks. Dariusza Oko odbędzie się 23 stycznia podczas kolejnego posiedzenia Sejmu. Poseł Jaworski liczy także na udział posłów lewicy. – Nie jest dobrze, gdy w Sejmie chce się prezentować poglądy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i są jakimiś urojeniami – powiedziała w rozmowie z "Rz" Wanda Nowicka. – Jeśli pozwolą obowiązki, wybiorę się na wykład, by zobaczyć to dziwo w naturze – dodała.


źródło: rzeczpospolita.pl
Trwa ładowanie komentarzy...