POPULARNE Jeździmy autami, które Niemcy oddają do muzeum

Genialny wkręt. Diabelskie dziecko w wózku straszy Amerykanów

Dopiero co pisaliśmy o popularnych na YouTube „prankach”, a tu pojawia się kolejny genialny przykład żartu. I to nietypowego, bo jest to przy okazji promocja nowego horroru. Pomysł zrobił wrażenie nie tylko na nas, ale i jego ofiarach. Trudno się dziwić, nie ma chyba nikogo kto nie wystraszyłby się tak realistycznie wyglądającego diabelskiego dziecka.

Diabelskie dziecko w wózku potrafi naprawdę przestraszyć.
Diabelskie dziecko w wózku potrafi naprawdę przestraszyć. Zrzut ekranu z kanału YouTube.com/DevilsDueNYC
Horrory, a także niektóre gry komputerowe, od kilku lat kreują – wydawałoby się – niewinne dzieci, jako coś wyjątkowo przerażającego. Mamy masę małych dziewczynek i chłopców, którzy w połączeniu z odpowiednią muzyką potrafią przestraszyć niejednego chojraka.

Postanowili to wykorzystać Amerykanie, którzy stworzyli diabelskie dziecko. Przerobili dziecięcy wózek tak, by móc nim zdalnie sterować. W środku znajdował się wyjątkowo realistyczny niemowlak. Sęk w tym, że daleko mu było do słodkiego bobasa.

Stąd już krótka droga do wkręcania przechodniów. Mało kto przeszedł obojętnie obok samotnie jeżdżącego wózka. A wtedy... Zresztą zobaczcie sami :-)


Niby nic, ale warto doceniać ciekawe pomysły. Zwłaszcza, że film w ciągu jednego dnia wyświetlano ponad 3,2 mln razy. Cała akcja dotyczy filmu "Diabelskie nasienie", którego promocję zaplanowano na ten rok. Patrząc na poziom horrorów w ostatnich latach boję się nieco, że pomysł na ten nietypowy trailer może być lepszy od samego filmu. Widać, że całość przygotowywała profesjonalna ekipa, która być może zagości też w innych miastach.

Kilka miesięcy temu przy okazji promocji ekranizacji powieści Stephena Kinga "Carrie" mogliśmy oglądać równie dobre wkręcanie. Twórcy filmu nagrali ludzi, którzy natknęli się w restauracji na dziewczynę o nadprzyrodzonych mocach. Brzmi może mało ciekawie, ale efekt był naprawdę niezły.

Nietypowe promocje filmów? Jestem za.

ZOBACZ TAKŻE:
WIĘCEJ NA TEMAT:
YouTubeUSA

PROMOWANE

 • Poznawanie ciekawych ludzi - praktyczne narzędzia cz.1

  Większość Polaków, starając się nawiązać ciekawe relacje stosuje różne, często nieefektywne strategie. Jedna z nich polega na podświadomym traktowaniu nieznajomych jako potencjalnych wrogów, a potem na przyczynianiu się własnym postępowaniem do tego, aby ta przepowiednia się spełniała. To często kończy się posiadaniem wąskiego kręgu przyjaciół i szarpaniną z resztą świata, co z kolei prowadzi do stresu, agresji i kiepskiej jakości życia. Jak rozejrzymy się wokoło siebie, to znajdziemy mnóstwo takich przypadków. czytaj więcej

 • Dwa widoki

  Homo malcontentus i Homo optymictus czytaj więcej

 • Wychowaliśmy takie pokolenie mężczyzn

  Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. - Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna... - Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. Wstała obok siedząca pani i powiedziała:- Pomogę pani. Wzięła moją walizkę zanim zdążyłam zaprotestować i wrzuciła na górną półkę. czytaj więcej

 • Nie wrzucajcie mnie do jednego worka!

  Długo zbierałem się do tego wpisu. Wolałem jednak poczekać i sprawdzić, jak rozwinie się sytuacja. Od kilku dni obserwuję spektakl pod tytułem „strajk matek dzieci/osób niepełnosprawnych w Sejmie”, na którym korzystają wyłącznie politycy. Wbrew słowom organizatorów, nie pomaga on społeczności ludzi chorych, a wręcz im szkodzi. Nie chcę być – a z tego co wiem, moi znajomi również – wrzucany do jednego worka z obywatelami okupującymi Wiejską. czytaj więcej