Genialny wkręt. Diabelskie dziecko w wózku straszy Amerykanów

Diabelskie dziecko w wózku potrafi naprawdę przestraszyć.
Diabelskie dziecko w wózku potrafi naprawdę przestraszyć. Zrzut ekranu z kanału YouTube.com/DevilsDueNYC
Dopiero co pisaliśmy o popularnych na YouTube „prankach”, a tu pojawia się kolejny genialny przykład żartu. I to nietypowego, bo jest to przy okazji promocja nowego horroru. Pomysł zrobił wrażenie nie tylko na nas, ale i jego ofiarach. Trudno się dziwić, nie ma chyba nikogo kto nie wystraszyłby się tak realistycznie wyglądającego diabelskiego dziecka.

Horrory, a także niektóre gry komputerowe, od kilku lat kreują – wydawałoby się – niewinne dzieci, jako coś wyjątkowo przerażającego. Mamy masę małych dziewczynek i chłopców, którzy w połączeniu z odpowiednią muzyką potrafią przestraszyć niejednego chojraka.

Postanowili to wykorzystać Amerykanie, którzy stworzyli diabelskie dziecko. Przerobili dziecięcy wózek tak, by móc nim zdalnie sterować. W środku znajdował się wyjątkowo realistyczny niemowlak. Sęk w tym, że daleko mu było do słodkiego bobasa.

Stąd już krótka droga do wkręcania przechodniów. Mało kto przeszedł obojętnie obok samotnie jeżdżącego wózka. A wtedy... Zresztą zobaczcie sami :-)


Niby nic, ale warto doceniać ciekawe pomysły. Zwłaszcza, że film w ciągu jednego dnia wyświetlano ponad 3,2 mln razy. Cała akcja dotyczy filmu "Diabelskie nasienie", którego promocję zaplanowano na ten rok. Patrząc na poziom horrorów w ostatnich latach boję się nieco, że pomysł na ten nietypowy trailer może być lepszy od samego filmu. Widać, że całość przygotowywała profesjonalna ekipa, która być może zagości też w innych miastach.

Kilka miesięcy temu przy okazji promocji ekranizacji powieści Stephena Kinga "Carrie" mogliśmy oglądać równie dobre wkręcanie. Twórcy filmu nagrali ludzi, którzy natknęli się w restauracji na dziewczynę o nadprzyrodzonych mocach. Brzmi może mało ciekawie, ale efekt był naprawdę niezły.


Nietypowe promocje filmów? Jestem za.

Trwa ładowanie komentarzy...