"Smoleńska wersja" popularnej gry Flappy Birds podbija sieć. Po co stworzono... Flappy Smoleńsk?

Flappy Smoleńsk powoli podbija polski internet...
Flappy Smoleńsk powoli podbija polski internet... Fot. apolinariopassos.com.br
Sprawa katastrofy smoleńskiej wraca w dość nieoczekiwanych okolicznościach. Hitem polskiej sieci powoli staje się bowiem oparta na pomyśle znanym z Flappy Birds prosta gra rozgrywająca się w realiach smoleńskiej tragedii. Prowokacja? A może głupi żart?

Od dłuższego czasu serca i umysły graczy na całym świecie podbijają kolejne klony gry Flappy Birds. Słynąca z wręcz uzależniających właściwości aplikacja niedawno doczekała się specjalnego generatora, dzięki któremu każdy internauta może stworzyć swoją wersję Flappy Birds. Właśnie z tego narzędzia skorzystał twórca wersji nazwanej... Flappy Smoleńsk.

Charakterystycznego dla oryginalnej wersji ptaka zastąpił odrzutowiec, a rury stojące na przeszkodzie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w smoleńskiej odmianie Flappy Birds zamieniono na brzozy. Przez to zmieniła się też specyfika walki o dobry wynik i wyjątkowo trudno przedrzeć się choćby przez pierwsze przeszkody.

Link do Flappy Smoleńsk od kilku dni rozchodzi się na Facebooku i Twitterze w zawrotnym tempie. Równie szybko w polskiej sieci rozkręca się jednak dyskusja o motywach twórcy "smoleńskiej wersji" Flappy Birds. "Skuteczna prowokacja czy żenujący dowcip?" - pyta redakcja serwisu Gadżetomania.pl. "Gra nawet nie jest podpisana, twórca na niej nie zarobi, a oburzeni redaktorzy zapominają o całej masie czarno-humorzastych filmów czy zdjęć , którymi napakowany jest internet i które jakoś nikogo specjalnie nie burzą" - odpowiada renomowany magazyn "Chip".


Wydaje się więc, że jedynym powodem, dla którego powstało Flappy Smoleńsk było jego specyficzne poczucie humoru, które bawi jednak wielu Polaków...

Trwa ładowanie komentarzy...