Iran ocenzurował Radosława Sikorskiego. Minister mówił o... cenzurze w Iranie

Iran ocenzurował fragment wystąpienia Radosława Sikorskiego
Iran ocenzurował fragment wystąpienia Radosława Sikorskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Radosław Sikorski odwiedził niedawno Iran. Gospodarze przyjęli polskiego ministra serdecznie, jednak nie obyło się bez pewnego zgrzytu. Sikorski poinformował bowiem na Twitterze, że Iran ocenzurował fragment konferencji prasowej, podczas której mówił on o… cenzurze w Iranie.

Wycięty fragment wystąpienia Sikorskiego dostępny jest na YouTubie i mogą go wysłuchać wszyscy zainteresowani Polacy. Takiej możliwości nie mają natomiast Irańczycy, o czym napisał Freedom Messenger, serwis informacyjny związany z grupą irańskich opozycjonistów. Jego doniesienie szybko podchwycił sam Sikorski, dzieląc się nim z internautami na Twitterze.


Sikorski powiedział także swojemu irańskiemu odpowiednikowi, że negowanie Holokaustu wywołuje w Polsce szok.

W trakcie wizyty w Iranie Sikorski nie tylko spotkał się z tamtejszym ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem, ale i odwiedził cmentarz chrześcijański, gdzie znajduje się polska kwatera z okresu II wojny światowej. – Tu spoczywają nasi rodacy, którym udało się wyjść z nieludzkiej ziemi, ale choroby, wycieńczenie spowodowały, że nie dotarli dalej. Zostali gościnnie przyjęci przez Irańczyków, co z wdzięcznością pamiętamy – powiedział Sikorski po symbolicznym złożeniu wieńców.


Trwa ładowanie komentarzy...