"Newsweek" odnalazł twórcę Bitcoina? Satoshi Nakamoto zapewnia, że nie ma nic wspólnego z kryptowalutą

Dorian Satoshi Nakamoto zapewnia, że nie jest twórcą Bitcoina
Dorian Satoshi Nakamoto zapewnia, że nie jest twórcą Bitcoina Fot. Channel 4 News / youtube.com
Kto stworzył Bitcoina? Amerykański „Newsweek” twierdzi, że znalazł odpowiedź na to pytanie. Ojcem kryptowaluty ma być 64-letni Dorian Satoshi Nakamoto, pochodzący z Japonii fizyk, który mieszka w Kalifornii. Sam Nakamoto zapewnia jednak, że nie ma z Bitcoinem nic wspólnego, przekonując, że po raz pierwszy usłyszał o nim… trzy tygodnie temu.

Artykuł, który ma ujawniać tożsamość twórcy Bitcoina, jest główną atrakcją najnowszego numeru amerykańskiego „Newsweeka”. Tygodnik utrzymuje, że kryptowaluta powstała za sprawą Doriana Satoshiego Nakamoto, fizyka mieszkającego aktualnie w kalifornijskim Tample City, który ma za sobą pracę w branży militarnej. Ojciec Bitcoina miał porzucić swoje dziecko trzy lata temu, zachowując jednak około miliona „monet”.O tym, że twórca Bitcoina nazywa się „Satoshim Nakamoto”, użytkownicy kryptowaluty słyszeli już wcześniej, ale nie było jasne, czy jest to pseudonim, nazwa jakiejś grupy, czy też autentyczne imię i nazwisko. Pewności nie można mieć nawet teraz, ponieważ Dorian Satoshi Nakamoto twierdzi, że nie ma nic wspólnego z Bitcoinem – donosi BBC.

Nakamoto nie zaprzecza temu, że rozmawiał z dziennikarką „Newsweeka”, ale podkreśla, że ta źle go zrozumiała. Fizyk, który miał od początku zapewniać, że nie stworzył Bitcoina, zaznaczył, że urodził się w Japonii, a do Stanów Zjednoczonych przybył w 1959 roku. Angielski nie jest jego pierwszym językiem, stąd mogło dojść do nieporozumienia.


źródło: "Newsweek"
Trwa ładowanie komentarzy...