Boeing 777 Malaysia Airlines prawdopodobnie padł celem zamachu. Terroryści weszli na pokład ze skradzionymi paszportami?

Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie prawdopodobnie rozbił się u wybrzeży Wietnamu.
Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie prawdopodobnie rozbił się u wybrzeży Wietnamu. Fot. Boeing Dreamscape / bit.ly/1ijxMIb / Lic. CC BY 2.0 / bit.ly/190ueJ3
Wciąż trwają poszukiwania samolotu Malaysia Airlines, który w sobotę zaginał nad Morzem Południowochińskim. Służby specjalne już podejrzewają jednak, że maszyna na pokładzie której podróżowało 239 pasażerów, mogła paść celem samobójczego ataku terrorystycznego. Wskazuje na to coraz więcej poszlak.

"Jest jeszcze za wcześnie, by wyciągać wnioski na temat powiązań między skradzionymi paszportami a zaginionym samolotem, ale jest to w oczywisty sposób bardzo niepokojące, że jakiś pasażer mógł wejść na pokład samolotu, obsługujący międzynarodowe połączenie, posługując się skradzionym paszportem, zarejestrowanym w bazie danych Interpolu" - czytamy w niedzielnym oświadczeniu Interpolu związanego z zaginięciem boeinga 777 należącego do Malaysian Airlines.

Jak poinformował Interpol, na pokładzie maszyny, która w sobotę niespodziewanie zniknęła z radarów u wybrzeży Wietnamu mogły być co najmniej dwie osoby posługujące się nienależącymi do nich paszportami. Najpierw pojawiły się informacje, że dwóch pasażerów legitymowało się dokumentami, które figurowały w policyjnych bazach jako skradzione lub zagubione. Teraz Interpol bada jednak kolejne paszporty wzbudzające podejrzenia.

Może to uprawdopodabniać tezę przyjętą przez malezyjskie służby specjalne, które podejrzewają, iż boeing 777 Malaysian Airlines stał się celem samobójczego ataku terrorystycznego. Podejrzenia padają podobno na czterech pasażerów maszyny zaginionej nad Morzem Południowochińskim.


Od soboty w tym rejonie trwa zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwacza. Wietnamskie media donoszą, iż kilkanaście godzin temu ratownicy natknęli się na niezidentyfikowany dotąd obiekt unoszący się na wodzie w okolicach wyspy Tho Chu. Podejrzewa się, iż mogą być to szczątki boeinga, ale jak dotąd prowadzący akcję poszukiwawczą tego nie potwierdzają.
Źródło: BBC
Trwa ładowanie komentarzy...