Prokurator generalna Krymu podbija serca internautów

Natalia Władimirówna Pokłońska po pracy
Natalia Władimirówna Pokłońska po pracy Fot. Twitter.com
W ostatnim czasie Krym zaczął się kojarzyć przede wszystkim z zamaskowanymi żołnierzami w nieoznakowanych mundurach oraz Władimirem Putinem. Rosyjskie siły mają jednak i ładniejszą twarz – twarz 34-letniej prokurator generalnej Krymu Natalii Władimirówny Pokłońskiej. Pani prokurator jest oczywiście aż do bólu posłuszna Kremlowi, ale jej prywatne zdjęcia i tak podbijają serca zagranicznych internautów. W dalekiej Japonii powstają nawet rysunki przedstawiające „krymskiego anioła”.

Kariera Natalii Władimirówny Pokłońskiej (ros.: Ната́лья Влади́мировна Покло́нская) nabrała rozpędu za sprawą rosyjskiej interwencji na Krymie. Przed zajęciem półwyspu przez „siły samoobrony” o pięknej pani prokurator, absolwentce Uniwersytetu w Jałcie, która ma za sobą pracę w Symferopolu i Prokuraturze Generalnej w Kijowie, słyszała bowiem ledwie garstka jej znajomych.

Kiedy poprzedni prokurator generalny Krymu oświadczył, że jest lojalny względem rządu w Kijowie, Pokłońska bez wahania zgodziła się zająć zwolnione przez niego miejsce (artykuł z Wikipedii, bo takiego Pokłońska również się doczekała, donosi, że przed nią stanowisko to odrzuciło czterech mężczyzn).

W swoich wystąpieniach Pokłońska nie mówi niczego, co mogłoby się nie spodobać Moskwie, ale zagraniczni internauci raczej nie przykładają większej wagi do jej słów. Głównymi atutami nowej prokurator generalnej są bowiem uroda oraz frywolność, jaką wykazywała się przy zamieszczaniu w internecie swoich prywatnych zdjęć. Kompilację fotografii i rysunków przedstawiających Pokłońską można znaleźć na jej facebookowym fanpage’u.Zdjęcia, krążące także po innych portalach społecznościowych, zainspirowały nawet pewnych twórców modyfikacji gier komputerowych, którzy zaprezentowali na platformie Steam poświęcony Pokłońskiej dodatek do gry Civilization V (Natalia Poklonskaya's Empire of Crimea). Piękną panią prokurator dostrzegły także zagraniczne media, np. BBC i „Daily Mail”.

Źródłem popularności Pokłońskiej jest konferencja prasowa, w której wzięła udział zaraz po zostaniu prokuratorem generalnym.


  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Krym
Trwa ładowanie komentarzy...