Magdalena Kumorek

Kim byś był?

Żałuję, że nie znałam Cię Tato, kiedy byłeś młody. Ciekawe, jakie były Twoje plany, marzenia i co z nich udało Ci się zrealizować. Kim był ten przystojny mężczyzna, który wiele lat spędził u boku mojej Mamy zanim jeszcze został moim Tatą?

Moje najwcześniejsze wspomnienia? To chyba próby opanowania jazdy na rowerze. Typowo dziecinny rowerek z doczepionym kijem i Ojciec przy tym kiju, biegnący za mną, bym się nie przewróciła. Dzięki jego cierpliwości w końcu tę sztukę opanowałam i parę lat później próbowałam zaimponować mojemu starszemu bratu, robiąc "wiraże" na moim dwukołowym pojeździe. Niestety moje kaskaderskie umiejętności nie zrobiły na bracie większego wrażenia, a wspomnienie tamtego czasu pieczętują blizny na kolanach, które mam do dziś.

00

Dość krępującego milczenia w windach. Warszawiacy, łączcie się! Nadchodzi era sąsiedzkich wspólnot

Pamiętacie czechosłowacki serial animowany „Sąsiedzi”, w którym Pat i Mat wciąż pomagali sobie wzajemnie w domowych remontach? Zaprzyjaźnieni po sąsiedzku, kiedy wpadali w tarapaty zawsze jakoś razem dawali radę. Chciałoby się mieć takich sąsiadów, którzy, choćby się waliło i paliło, przyjdą i pomogą. Tylko jak to zrobić? Okazuje się, że wystarczy.... wejść na Facebooka.

00

WYWIADY