NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Pojedynek na miny

  Nadąsane, przymilne, z uśmiechem Mony Lizy lub od ucha do ucha. Twarze, na których maluje się absolutny zanik myśli i pełne oddanie swojemu odbiciu. Zastygłe z otwartymi ustami i wielkimi oczami, jak z kreskówki. Lub z lekko przymrużonymi. Tak wyglądają bohaterowie filmiku pt. Hipsterzy pozujący do filmu myśląc, że pozują do zdjęć. A często bohaterowie dnia codziennego i niejednej imprezy.

 • Niemieckie oranżady, a sprawa polska

  Fritz-kola, Club-Mate, Bionade. Niemieckie wynalazki na stałe zagościły w klubokawiarniach wielu polskich miasta. O trendzie rozpisywał się już nawet konserwatywny publicysta Piotr Semka. Mówimy więc o rzeczy mainstreamowej.

 • Hipsterski targ i warszawski lans, czyli czemu tak lubimy krytykować

  Zauważyłam, że wszelkie nowe pomysły i przedsięwzięcia prędzej czy później określone zostają mianem „hipsterskich”. Na rynku pojawiają się pisma, które w końcu mogą stanąć w szranki z ich zachodnimi odpowiednikami – czytam, że są hipsterskie. W mieście powstaje kawiarnia serwująca pyszne kanapki, domowe ciasta i dobrą kawę – hipsterka. Grupa kulinarnych zapaleńców tworzy miejsce, w którym można kupić produkty od lokalnych producentów – hipsterstwo.

 • SALC3SON, Alina Szapocznikow i hipsterzy w Łomżyniance - czyli jak zmienia się polski Nowy Jork

  Industrialny, poskręcany świerk czyli rzeźba Moniki Sosnowskiej na najbardziej turystycznym rogu Nowego Jorku i młody mężczyzna jeżdżący po Greenpoincie w mercedesie koloru off-white z numerem rejestracyjnym SALC3SON. Polskie oblicze Nowego Jorku zawsze miało dwojaki charakter – artystyczne, inteligenckie środowiska na Manhattanie, a po drugiej stronie rzeki swojski, kiełbasiany, świat Greenpointu. Choć dychotomia ta nigdy nie była kategoryczna, a dwa polskie Nowe Jorki zawsze się przenikały, w ostatnich latach ten wizerunek znacznie skomplikował rozwój Dużej Polski i Małej Polski czyli Ojczyzny i północnego Brooklynu (ang. Little Poland).

 • Drugi klip włoskiej "królowej polskich hipsterów" już w sieci! Marzia Gaggioli śpiewa "Wróć do mnie"

  Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po "Jestem tutaj" włoskiej wokalistki, a ta już "zachwyca nas" swoim następnym murowanym hitem – "Wróć Do Mnie".

 • Hipsteriada, czyli od czego trzymać się z daleka w ten weekend

  Rzut raybanami, slalom na longboardach wokół skrzynek z Club Mate i wyścig na ostrym kole to niektóre z dyscyplin, które odbędą się w tą niedziele w ramach warszawskiej hipsteriady. Kiepski żart czy nieudolna próba kopiowania zachodu? Trudno ocenić. Trzymać się trzeba jednak lepiej z daleka.

 • Oscar Wilde nosi dres, Zapolska lubi Stonesów, Puszkin i Kochanowski to hipsterzy. Poznaj "wolnych pisarzy"

  Jestem wolny! Jestem wolna! Krzyczą do nas z plakatu modnie ubrane dziewczyny i wylansowani chłopcy. Akcja poparcia dla singli? Nic bardziej mylnego. To kampania, która ma na celu zachęcenie do czytania w internecie utworów dostępnych w domenie publicznej.