NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dieta niskoinformacyjna czyli 5 metod na uwolnienie potencjału

  Ci z nas, którzy urodzili się w 80. latach lub wcześniej pamiętają jeszcze czasy, które dziś można by określić, jako wolne od mediów. Czasy, które kojarzyły się z ograniczonym i mocno filtrowanym dostępem do informacji. Co ciekawe, nie mam tu na myśli jakiejś prehistorii, bo jak zapewne wiecie Internet w Polsce pojawił się w latach 90. – czyli raptem 25 lat temu. Pytanie, które dziś chcę postawić brzmi: czy igreki i millenialsi w ogóle są w stanie funkcjonować bez ciągłego zalewu informacji?

 • Twoja twarz nie jest znana

  Udział rodzimych "gwiazd" w kolejnych edycjach reality show, programach nie wnoszących nic konstruktywnego do życia, trwa w najlepsze. Osoby publiczne, gwiazdy, a raczej gwiazdeczki, kolejny raz, kolejną edycję, wraz z kolejną, nową ramówką, ośmieszają się na wizji myśląc, że jest to „cool” i wierząc, chyba jeszcze bardziej, że ktoś je jeszcze kojarzy.

 • Don Kichot Żakowski

  Walka Żakowskiego o to, by nie dopuścić do prezydenckiej debaty w telewizji zrobionej na wzór reality show jest walką Don Kichota z wiatrakami. Żakowski nie ogląda chyba telewizji lub nie przyjmuje do wiadomości, że jej formuła uległa radykalnym i nieodwracalnym zmianom. To miejsce jest jak korporacja, gdzie liczy się wyłącznie zysk, czyli – w przypadku telewizji – oglądalność, którą interesują się reklamodawcy. I tylko to zainteresowanie jest przedmiotem telewizyjnej misji.

 • "IQ Polaków jest w odwrocie..."

  To zadziwiające, że choć producenci programów rozrywkowych skutecznie wpływają na obniżenie poziomu intelektualnego Polaków, nasi rodacy nie tylko się tym nie przejmują, ale wręcz utwierdzają ich w przekonaniu, że lubią, kiedy robi im się wodę z mózgu.

 • Jak wygrałam MasterChefa?

  Niesamowite piętno odcisnął na mnie ten program, nikt kto czegoś podobnego nie przeżył raczej nie ma wyobrażenia, jakim emocjom byliśmy poddawani – od euforii, po złość, od łez po szczery uśmiech. I to w przeciągu kilku minut. Nigdy nie myślałam, że „jakiś tam” program w TV może zmienić czyjeś życie, a jednak.

 • Teraz każdy jest Chefem Kuchni, a tak naprawdę kto nim jest?

  Przez ostatnie dwa lata staliśmy się specjalistami w kuchni, kuchenne rewolucje robimy w domu i w restauracjach. Master Chefem jest każdy z nas, „wiedzę” usłyszaną w telewizji wykorzystujemy na co dzień, zwracamy uwagę na wszystko i na nic. Opiniujemy i rzucamy słowami na wiatr. Polacy stali się kulinarnymi znawcami i kulinarnymi krytykami. Gdzieś pośrodku tych wszystkich specjalistów kulinarnych jesteśmy my kucharze, kucharze z przypadku, kucharze z zawodu, kucharze z pasji. Bo chyba tak należało by nas podzielić.

 • TV kłamie? Wszyscy kłamią. Ty także!

  Telewizja kłamie, politycy kłamią - to wiemy, ale nazwijmy rzecz wprost - wszyscy okłamują wszystkich. Kłamstwo towarzyszy człowieko od narodzin aż po grób. I najwyższy czas zdać sobie z tego sprawę - bo nie ma sytuacji, szerokości geograficznej, światopoglądu, religii, warstwy społecznej, poziomu intelektualnego, zawodu, czy narodowości, w których kłamstwo nie występuje.