NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • O Ani

  Jest coś niezwykle przejmującego w reakcji milionów ludzi na śmierć Anny Przybylskiej. Ktoś może w tym dostrzec przejawy jakiejś egzaltacji może, ale mam wrażenie, że jest ta reakcja absolutnie autentyczna. Warto, jak sądzę, zastanowić się, dlaczego ta reakcja właśnie taką jest.

 • Ostachowicza na stos

  No to mamy wielki skandal. Były doradca premiera nie pozostał bez pracy. Skandal jest tym większy, że będzie pracował w wielkiej firmie, jaką jest Orlen. Skandal jest ogromny, a nawet przeogromny, że będzie w niej zarabiał bardzo dobrze.

 • Jakby nie w Polsce

  To był naprawdę miły wieczór na Stadionie Narodowym. Niby piłka, ale zupełnie inaczej niż zwykle u nas, niby mecz piłkarski, a atmosfera całkowicie odmienna niż zwykle.

 • Kaczyński nie zwariował

  Dość ekscentryczne ostatnie perły refleksji prezesa Kaczyńskiego są szeroko, zwykle szyderczo komentowane. Zgubił proszki, paranoik, niedojda, psychopata – takie komentarze się pojawiają. Wypowiedź prezesa, szczególnie ta, w której wyraża nadzieję, że Polska będzie drugą Turcją, zasługuje jednak na komentarz poważny.

 • Dobry papież Karol

  naTemat cytuje piszące na temat papieża zachodnie media. Cytuje opinie bardzo krytyczne, z czego może wyłaniać się nieprawdziwy obraz, taki mianowicie, że ciemni Polacy bałwochwalczo wielbią papieża Wojtyłę, a dorosły i racjonalny świat ostro go krytykuje. Najdelikatniej rzecz ujmując, obraz to nieprawdziwy i wniosek niesłuszny.

 • Nie dla idiotów

  Prawicowy publicysta zdenerwował ostatnio całą masę biegaczy pisząc, że bieganie to rozrywka dla ludzi o niezbyt skomplikowanej osobowości. Mnie wcale nie zdenerwował, raczej rozbawił.

 • Jarosław, co nie chciał Niemca

  Prezes Jarosław Kaczyński w bardzo ważnej sprawie zajął dokładnie takie stanowisko jak Niemcy, co może – w oczach niektórych – budzić wątpliwości, czy prezes nie reprezentuje aby ukrytej opcji niemieckiej? Otóż prezes nie życzy sobie, by w Polsce stacjonowały w ramach sił NATO wojska niemieckie. Tak się składa, że Niemcy też sobie tego nie życzą.