NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Platformo, poprzyj JOW-y

  Za chwilę o wyniku wyborów w dużym stopniu mogą zdecydować wyborcy Pawła Kukiza. Głównym postulatem Kukiza jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, które kiedyś PO popierała, ale zrezygnowała z popierania, mówiąc, że oprócz niej zwolenników tego rozwiązania brakuje. Czas, by wrócić do tego postulatu, czas, by zrobiła to, i to natychmiast, sama Platforma.

 • Uwaga, słuchajmy!

  Być może już teraz mamy na talerzu najważniejsze przesłanie tegorocznych wyborów prezydenckich, które wygra prezydent Bronisław Komorowski. Jest nim gwałtownie rosnące niezadowolenie Polaków z systemu, z układu partyjnego, w którym partie zajęte są niemal wyłącznie sobą, zajęte niemal tak bardzo, że nie starcza im już sił na zajmowanie się Polską.

 • Ta żydowska przesada...

  Mój ojczym (stary mądry Żyd) zwykł mawiać żartobliwie, że Żydzi niestety zawsze przesadzają. Mam gorącą nadzieję, że tak właśnie jest w przypadku prof. Śpiewaka, który stwierdził, że Tomasz Lis jest antysemitą, a publikacja Newsweeka na temat kandydata PiS na urząd prezydenta, posługuje się ohydną kliszą antysemicką. Osobiście uważam, że jest wprost odwrotnie: wprawdzie prof. Śpiewak nie jest antysemitą, ale to on posługuje się antysemickimi kliszami.

 • Panie Profesorze, z całego serca dziękuję

  Władysław Bartoszewski powinien być, i chyba był, obiektem niemal powszechnego podziwu. Mógł być jednak także, i pewnie dla wielu był, obiektem zazdrości. Ponad 90 lat życia i tak niezwykły życiorys, czysty jak łza, nieskalany.

 • Pokora czyni człowieka

  Co robi maratończyk przed maratonem? Jak to co? Odkrywa, że go boli, w plecach strzyka, w krzyżu łupie, łeb go boli, ścięgna nawalają. Maratończyk, krótko mówiąc, tuż przed maratonem szuka alibi, na wypadek, gdyby mu w maratonie nie poszło.

 • Krętacz Duda

  Pan Andrzej Duda otworzył dziś "muzeum zgody" Bronisława Komorowskiego, którego to muzeum eksponaty wskazują, że Komorowski, zamiast być prezydentem zgody, jest prezydentem ignorowania woli Polaków, a więc jest zgody zaprzeczeniem. Bardzo mocny to zarzut, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę gigantyczne zasługi jakie dla narodowej zgody położyli idole Dudy, bracia Kaczyńscy oraz to, jak o interes zwykłego Polaka zabiegał sam Duda.

 • Dudaczyński kontra Szogun kontra Barbie

  Kolejny dzień tzw. kampanii prezydenckiej potwierdził, że prawdziwej kampanii w Polsce nie będzie, potrwa za to dość upiorny kabarecik. W ostatnich godzinach wystąpili doktor nauk prawnych Dudaczyński, urzędujący prezydent Komoszogun i kandydatka lewicy Barbie. I za diabła nie wiadomo, który z kandydatów był śmieszniejszy.