NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Panie Profesorze, z całego serca dziękuję

  Władysław Bartoszewski powinien być, i chyba był, obiektem niemal powszechnego podziwu. Mógł być jednak także, i pewnie dla wielu był, obiektem zazdrości. Ponad 90 lat życia i tak niezwykły życiorys, czysty jak łza, nieskalany.

 • Pokora czyni człowieka

  Co robi maratończyk przed maratonem? Jak to co? Odkrywa, że go boli, w plecach strzyka, w krzyżu łupie, łeb go boli, ścięgna nawalają. Maratończyk, krótko mówiąc, tuż przed maratonem szuka alibi, na wypadek, gdyby mu w maratonie nie poszło.

 • Krętacz Duda

  Pan Andrzej Duda otworzył dziś "muzeum zgody" Bronisława Komorowskiego, którego to muzeum eksponaty wskazują, że Komorowski, zamiast być prezydentem zgody, jest prezydentem ignorowania woli Polaków, a więc jest zgody zaprzeczeniem. Bardzo mocny to zarzut, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę gigantyczne zasługi jakie dla narodowej zgody położyli idole Dudy, bracia Kaczyńscy oraz to, jak o interes zwykłego Polaka zabiegał sam Duda.

 • Dudaczyński kontra Szogun kontra Barbie

  Kolejny dzień tzw. kampanii prezydenckiej potwierdził, że prawdziwej kampanii w Polsce nie będzie, potrwa za to dość upiorny kabarecik. W ostatnich godzinach wystąpili doktor nauk prawnych Dudaczyński, urzędujący prezydent Komoszogun i kandydatka lewicy Barbie. I za diabła nie wiadomo, który z kandydatów był śmieszniejszy.

 • Bogaczu, milcz!

  Nie lubię polemizować z tekstami dziennikarzy naTemat, ale tym razem muszę. Muszę, bo organicznie nie cierpię estetycznego lepperyzmu i prostackiego populizmu, który każde dyskwalifikować każdego, kto ma więcej, a gdy ma dużo więcej, każe go dyskwalifikować absolutnie.

 • Dramat i "szczęście" Józefa Oleksego

  Chyba mało kogo zgnojono w wolnej Polsce tak, jak Józefa Oleksego. I chyba nikomu nie oddawano potem czci tak, jak jemu. I nikogo nie przepraszano tak jak jego. Oczywiście, jak to u nas, po śmierci.

 • Piękne święto!

  Żadnej w tym tytule nie ma ironii. To było naprawdę piękne Święto Niepodległości i w najmniejszym stopniu nie umniejszają tego doniesienia na portalach internetowych o zamieszkach z udziałem grup chuliganów.