NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Podwyżki dla władzy

  Zaszokowała mnie informacja o pomyśle PIS, by zafundować ogromne podwyżki władzy. Nie dlatego, że postulat podwyżek jest nonsensowny. Raczej dlatego, że poważnie brałem to co przez 8 lat mówili o nich członkowie i zwolennicy PIS-u.

 • Klęska Dudy, klęska Szydło

  Smutne, a nawet żenujące jest to jak prezydent Duda obchodzi rocznicę swego zwycięstwa w pierwszej turze wyborów prezydenckich, a Beata Szydło półrocze wygłoszenia przez siebie exposé.

 • Kogo by tu zabić?

  Jakiś groźny wirus krąży po Polsce. Dotyka nielicznych, ale objawy są niezwykle groźne. Otóż w ostatnich dniach, po lewej i po prawej, pojawiły się, pod adresem różnych ludzi, groźby albo życzenia śmierci. Wirus, jak się okazuje, jest ponadpartyjny i dotyka osób z różnych środowisk. Co tylko pokazuje, że głupota jest bezpartyjna albo ponadpartyjna i różnokierunkowa.

 • Kompromis w sprawie gwałtu

  PiS zaproponowało właśnie kompromis, tzn. komproPiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. W ostatnich miesiącach dość dobrze poznaliśmy sposób w jaki PiS sprawuje władzę. Gdy więc mówi o kompromisie, od razu słychać syreny alarmowe. Bo to oczywiście nie propozycja kompromisu, ale podstęp i marna propagandowa sztuczka.

 • Tak, popieram Kaczyńskiego

  Dobrze, możecie mnie potępiać, możecie mówić, że się sprzedałem, ale trudno - to jest decyzja, która dojrzewała we mnie od wielu tygodni. W końcu dojrzała i mogę dziś powiedzieć jasno - tak, popieram prezesa Jarosława Kaczyńskiego, popieram dobrą zmianę, widzę w tym wielką szansę dla Polski.

 • PiS kontra Polska

  I wszystko jasne. Trybunał Konstytucyjny zmasakrował PIS-owską ustawę, która miała trybunał zdemolować. Orzeczenie jest legalne. Posiedzenie było legalne - nawet wybrani przez PIS sędziowie wzięli w nim udział. Kości zostały rzucone. Albo rząd opublikuje orzeczenie albo narazi się na akcję prokuratora, wyrok sądowy, a później - w przypadku premier Szydło i prezydenta Dudy - na Trybunał Stanu.

 • Byłem, jestem, będę Wałęsistą

  Po ludzku jest mi bardzo przykro, że kolejny raz biedni nienawistnicy próbują zaszczuć wielkiego bohatera naszej wolności i wielkiego Polaka, Lecha Wałęsę. Ale w tej ponurej zaszczuwająco - zniesławiająco - oszczerczej kampanii widzę też element bardzo pozytywny. Miliony Polaków chyba wyraźnie już widzą o co w tej grze idzie. Nie tylko idzie w niej o zniszczenie Wałęsy. Idzie w niej o to, o co idzie każdej autorytarnej władzy - o przepisanie historii tak, by służyła jej interesom.