NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • W dobrym kierunku, ale tylko pół kroku

  Grono dostojnych ukraińskich polityków i intelektualistów skierowało do Polaków (pobratymców) przesłanie. Jego lektura wskazuje, że dość różni ludzie pokonali kolejną barierę, aby zrozumieć, co dzieli Polaków i ich naród.

 • Jak Amerykanie w Moskwie Ukrainę za Syrię przehandlowali

  Przełom, odwilż, historyczna chwila – tak w skrócie można określić rosyjskie reakcje na długie, czterogodzinne rozmowy na Kremlu prezydenta Władimira Putina z amerykańskim sekretarzem stanu, Johnem Kerry’m. Wcześniej Kerry spotkał się ze swoim odpowiednikiem, ministrem spraw zagranicznych Rosji, Siergiejem Ławrowem. Cóż takiego się stało?

 • Tydzień Ukraiński

  Ani jednym słowem nie przesadziłem pisząc o szczycie Parlament Europejski – Rada Najwyższa Ukrainy, który odbył się w tym tygodniu w Brukseli.

 • I stała się ciemność. I wybuchła walka o ogień. Nostradamus i Vanga to przewidzieli – to dopiero początek

  Za sprawą terrorystów z Państwa Islamskiego odetchnęliśmy na chwilę od nachalnej propagandy, sączącej się z obu stron konfliktu ukraińsko – rosyjskiego. Ale jedynie na chwilę. Kryzys ukraiński cały czas tlił się w cieniu „jedynkowych“ doniesień ze świata, z niezmiennym przekazem: Rosjanie z uporem godnym lepszej sprawy prowokują i „szczypią“ sporadycznymi atakami, Ukraińcy robią co mogą by się nie odwinąć i nie dać w zęby, ale ileż można...? Świat się temu kątem oka przyglądał i wreszcie sam dał Rosji w gębę, przedłużając za sprawą grupy G20 o kolejne pół roku sankcje przeciwko Moskwie.

 • Ratowanie Ukrainy

  MONACHIUM – Ukraina stoi w obliczu dwóch poważnych zagrożeń. Z jednej strony wisi nad nią ryzyko przeciągającego się konfliktu i podziału terytorium kraju. Z drugiej czyha niebezpieczeństwo bankructwa i gospodarczego zamętu. A nad tym wszystkim krąży widmo stosunków z Rosją. By poradzić sobie z takimi wyzwaniami, decydenci w kraju i za granicą będą musieli wspólnie działać na rzecz ustabilizowania tamtejszej gospodarki, ochrony ukraińskiego terytorium i stworzenia przestrzeni dla reform, a jednocześnie dążyć do poprawy współpracy z potężnym sąsiadem na wschodzie.

 • Słodkie słowo wolność

  Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, zamierza przebojem podbić polski rynek... słodyczy. Jego spółka Roshen Europe już została zarejestrowana w naszym kraju, trwa nabór pracowników.