NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Twierdzi, że nie lubi niespodzianek? Pomysły na prezenty dla mężczyzny, który “ma wszystko”

  Wybór gwiazdkowych prezentów nie należy do zadań najłatwiejszych. Tym bardziej, jeśli mężczyzna, którego zamierzamy obdarować ma jasno określony stosunek do prezentów, a jego stanowisko w tej kwestii można streścić słowami: mam wszystko, nic mi nie potrzeba. Oczywiście nikt ze względu na niego Gwiazdki nie zbojkotuje, zwłaszcza że on sam, paradoksalnie, z prezentem dla ciebie zwykle trafia w punkt. Jedynym wyjściem z tego impasu jest znalezienie prezentów nietuzinkowych.

 • Kiedy to on poucza cię w kwestii stylu... Oto wysmakowane prezenty dla wybrednych

  Współczynnik stylu - to dla niektórych jedno z istotniejszych kryteriów oceny. I nie ważne, czy mowa o codziennym ubiorze, wystroju wnętrza czy… prezencie gwiazdkowym. Znalezienie odpowiedniego podarunku dla kogoś, kto krytycznym okiem potrafi spojrzeć nawet na szew jakim do ubrania przytwierdzona jest metka, nie należy do zadań najprostszych. Sprawdźcie nasze podpowiedzi - mamy kilka niebanalnych propozycji.

 • Portret to więcej niż ładne zdjęcie. Na tej wystawie dowiecie się , czego nie widać na dobrej fotografii

  Portret fotograficzny - na ile jest to opowieść o jego bohaterze, a na ile o samym twórcy? Na to pytanie każdy twórca ma swoją odpowiedź. Cztery jej warianty możecie poznać na wyjątkowej wystawie w warszawskim Instytucie Fotografii Fort.

 • Drożdże to ponoć prawdziwe magiczne grzybki...
  „Odruch wymiotny i smród” – po co młode kobiety decydują się codziennie pić tę obrzydliwą miksturę?

  Ten sposób świetnie znały nasze babcie, które z braku specjalistycznych kosmetyków i suplementów o swoją urodę zmuszone były dbać siłami natury. I chociaż bajki o zmianie struktury włosów z cienkich na grube można między trychologiczne bajki włożyć, niewątpliwie coś jest z tymi drożdżami na rzeczy.

 • O nawodnieniu organizmu wodą zimą powinni pamiętać nie tylko ci, którzy uprawiają sport.
  Zimą pijasz tylko gorącą herbatę z cytryną? To bardzo źle. Kiedy temperatury spadają potrzebujemy więcej wody niż latem!

  Co roku wraz z pierwszymi upałami portale i telewizje śniadaniowa, a czasem nawet władze miast nawołują do dbania o poziom nawodnienia organizm i doradzają nie wychodzić z domu bez butelki wody. O utracie płynów zimą mówi się natomiast niewiele. Chociaż nie przebiega to tak gwałtownie, jak latem, należy pamiętać, że już kilkuprocentowe obniżenie nawodnienia organizmu potrafi obniżyć sprawność psychofizyczną aż o jedną piątą. O samopoczuciu nie wspominając!

 • Pretty Little Planner to notatniko-kalendarz, który pozwoli precyzyjnie zorganizować ślub i wesele bez pomocy ekspertów.
  Idealny prezent dla każdej przyszłej panny młodej. Kalendarz, który pomoże ogarnąć cały ślubny chaos

  Nie trzeba być uciekającą panną młodą, ani nawet poczwórnym rozwodnikiem, żeby orientować się jak wiele nerwów, wysiłku, ale przede wszystkim czasu pochłaniają przygotowania do ślubu. Jeśli nie korzysta się ze specjalistycznych usług należy liczyć się z tym, że jakiegoś rodzaju wpadka prędzej czy później zamigocze w oddali. Jakkolwiek sieć pęka w szwach od wszelkiego rodzaju ślubnych inspiracji – od tortów, przez kwiaty, aż po suknie dla druhen o to, co w biznesie zwie się zwyczajowo know-how o wiele trudniej. Wszak gdyby wedding plannerki zdradzały swoje sekrety i dzieliły się wieloletnim doświadczeniem szybko poszłyby z torbami.

 • Jest jedna jedyna recepta na to aby każdy prezent był naprawdę trafiony. Obdarowywanej należy kupić taką rzecz, na którą zawsze było jej szkoda pieniędzy. Z różnych powodów, np. wydawało się to zbytecznym luksusem, lub nierozsądnie wydanymi pieniędzmi.
  Szukasz dla niej prezentu? Oto dwie marki kosmetyczne, z których każdy produkt będzie trafionym prezentem

  Jest jedna jedyna recepta na to aby każdy prezent był naprawdę trafiony. Obdarowywanej należy kupić taką rzecz, na którą zawsze było jej szkoda pieniędzy. Z różnych powodów, np. wydawało się to zbytecznym luksusem, lub nierozsądnie wydanymi pieniędzmi. Podzielamy tę opinię. Zwłaszcza, że taki prezent wcale nie musi być drogi. Co jednak, kiedy szukamy prezentu nie tylko dla najbliższej przyjaciółki czy siostry, ale kogoś dalszego, kto spędzi z nami święta? W tej roli zawsze dobrze sprawdzają się kosmetyki. Polecamy wam dwie sprawdzone marki, które przetestowałyśmy na sobie i wiemy, że są naprawdę skuteczne.

 • Czy reklama może wciągnąć? Co nam się w niej podoba i dlaczego właśnie to?

  W jednym z odcinków futurystycznego serialu „Czarne lustro” bohater musi płacić za nieoglądanie reklam. Co, gdyby ta wizja stała się rzeczywistością?

 • 7 mało znanych zastosowań wd-40.
  Czyni buty nieprzemakalnymi, usuwa wszystkie plamy. 7 mało znanych zastosowań popularnego WD-40

  Znasz ten spray od dzieciństwa. Zawsze można go było znaleźć w bagażniku waszego rodzinnego samochodu lub w skrzynce z narzędziami. Słowem, twój tata nie mógł się bez niego obejść. Teraz sama masz go w domu/aucie/garażu/piwnicy (niepotrzebne skreślić) – kupił go twój chłopak. Bez niego nie da się naprawić skrzypiących drzwi (co paradoksalnie nie jest najlepszym pomysłem – na zawiasach szybko pojawią się czarne smugi) czy odkręcić starej śruby. Choć formuła WD-40 jest tajemnicą handlową, na kartach produktu podaje się te składniki spray'u, które wpływają na bezpieczeństwo jego stosowania. I tak: w Stanach wymienia się oleje mineralne, spirytus mineralny oraz LPG, w Niemczech ciężką benzynę i dwutlenek węgla, zaś w Polsce ciężką benzynę oraz olej bazowy. Legenda głosi, że tajemnicą działania WD-40 jest... olej z ryb. Tak czy inaczej, autorzy niezawodnej mieszanki, czyli pracownicy Rocket Chemical Company w San Diego, mieli na celu opracowanie formuły, która będzie zabezpieczała przed korozją i usuwała wodę, która ją powoduje. Udało się po 40. próbie i ten fakt upamiętniono w nazwie produktu – WD-40 przetłumaczyć można jako "wyparcie wody – 40. podejście". Jednak, jak się okazuje, to nie jedyne zastosowanie spray'u Jest ich znacznie więcej i wiele z nich nie ma nic wspólnego z pracami garażowo-remontowymi.

 • Robert Lewandowski dwa lata temu podczas ceremonii otwarcia Coca-Cola Cup w Gdańsku.
  „Panie Robercie, jak Pan mógł to zrobić nam, prawdziwym Polakom?”

  „Panie Robercie, jak Pan mógł zrobić to nam, Polakom. Po tylu wspólnie spędzonych wieczorach, tylu hektolitrach piwka przelanych za nasze wspólne zwycięstwo. Przykro mi to mówić Wielkiemu Polakowi, ale w tej fryzurze wygląda pan trochę jak homofob lub wręcz jakiś pedał. Powiem też Panu, że Pani Ani to wszystko też się raczej nie spodoba. Ja wiem, że wy jesteście młodym małżeństwem, że Pani Ania to nie tylko zgrabniutka, ale i milutka kobitka, ale ręczę, Panu, że kobiety generalnie lubią czuć kto nosi w domu spodnie. Przecież ci Pana niby-koledzy, Niemcy, to jak Pana tak zobaczą, to zaczną z Pana kpić, honor szargać i naszą piękną, wielką ojczyznę! Niech Pan to przemyśli…” – mógłby brzmieć list stroskanego rodaka do Roberta Lewandowskiego.