NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Na zdjęciu Magda Beyer, założycielka kosmetycznej marki Fridge by yDe.
  Bajki zdarzają się naprawdę. Ta dziewczyna stworzyła kosmetyki doceniane na świecie i wciąż mało znane w Polsce

  Istnieje pewna perska legenda wyjaśniająca, jak róża została królową kwiatów. Na początku królem był lotos - niezwykle piękny i mądry. Jednak kwiaty narzekały, że w nocy król jest zaspany, a nawet potrafi zamknąć szczelnie swój kielich i schować się pod wodą, nie chroniąc ich przed zagrożeniami. Wszechmogący sprawdził, jak jest naprawdę. I rzeczywiście, lotos nie czuwał w nocy. Bóg zrozumiał, że kwiaty słusznie prosiły go o nowego władcę i dał im jako królową nieskazitelnie piękną różę, uzbrojoną w kolce, które nie pozwalały jej zasnąć i pomagały zachować czujną uwagę przez cały czas. Kwiaty były zachwycone i od tej pory to róża jest królową kwiatów.

 • Gotowanie jest jak miłość, a jedzenie jak tortura. Testujemy restauracje biorące udział w Fine Dining Week

  By dostać się na patagońską wyspę Francisa Mallmana, argentyńskiego kucharza, bohatera trzeciego odcinka pierwszej serii dokumentu Chef’s Table Netfilx’a, trzeba przejechać prawie dwustukilometrowy odcinek wyboistą terenową drogą. Dojeżdża się na brzeg jeziora, okolonego górami, pośród których przebiega granica Argentyny z Chile. To najdalej położony zakątek tego rozległego kraju. Potem wsiada się na motorówkę i płynie przez ponad godzinę, by dotrzeć do małej wysepki na środku jeziora. Trudno o bardziej odosobnione miejsce na ziemi.

 • Nowe, genialne buty do biegania! Długi dystans pokonasz lekko jak nigdy dotąd

  Reebok FLOATRIDE to prawdziwa rewolucja w kategorii butów biegowych na długie dystanse. Przekonali się o tym uczestnicy treningu premierowego, który odbył się w piątek 4 sierpnia w Warszawie.

 • "(...)To ciekawe, kiedy zaczyna się słuchać ludzi. Kiedyś miałem tendencję by jedynie mówić i słuchać siebie samego. "
  Robert Kupisz - #JestemHardkorem

  Jego pasją od zawsze był taniec towarzyski. Po zdobyciu trzeciego miejsca w World Latin Formation Championships, założył szkołę tańca Step by Step w Kielcach, w której trenował mistrzów z Polski i z zagranicy. Po dziesięciu latach wyjechał do Londynu, gdzie ukończył kurs stylizacji fryzur w Toni & Guy Academy, a po powrocie do kraju szybko otrzymał status czołowego stylisty fryzur współpracując z takimi magazynami jak: Vogue, Chic, Elle, czy Cosmopolitan. Pracował z twórcami polskiej sceny i kinematografii: Krzysztofem Warlikowskim, Jerzym Skolimowskim i Janem Komasą. W 2011 roku Robert Kupisz zaistniał jako projektant mody, a jednym z jego najpopularniejszych projektów jest T-shirt z białym orłem, który między innymi miała na sobie Natalia Siwiec podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

 • W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork.
  W tym rankingu Polska zajęła trzecie miejsce wyprzedzając Londyn i Nowy Jork

  Myli się ten kto sądzi, że pozostajemy w tyle za resztą świata. Przynajmniej nie w tej kwestii. W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork.

 • Tak, wiemy, słyszałeś to tysiące razy. Prawdopodobnie jednak nadal nie wiesz co takiego mają w sobie warzywa, że mogą porządnie dokarmić armię Luke'ów Skywalkerów. Nie chodzi bowiem wyłącznie o witaminy, minerały i antyoksydanty, ale o błonnik, który jest
  Ten sok to Luke Skywalker dla twoich jelit

  Tak, wiemy, słyszałeś to tysiące razy. Prawdopodobnie jednak nadal nie wiesz co takiego mają w sobie warzywa, że mogą porządnie dokarmić armię Luke'ów Skywalkerów. Nie chodzi bowiem wyłącznie o witaminy, minerały i antyoksydanty, ale o błonnik, który jest na tyle ciężkostrawny, że nie radzi sobie z nim jelito cienkie.

 • Cztery kolory włosów w 7 tygodni.
  Cztery kolory włosów w 7 tygodni. Sprawdzamy czy to możliwe i jak bardzo niszczy włosy

  Kiedy z blondynki zmieniasz się w szatynkę, znajomi nie poznają cię na ulicy. Kiedy zmieniasz kolor włosów na rudy, budzisz męską wyobraźnię bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy na twojej głowie pojawia się platynowy blond…cóż.

 • Wojciech Eichelberger
  Kobiety dopiero budują swoją siłę. Czasem jednak nie odróżniają jej od agresji

  Kobiety na nowo stają się dziewicami. I czarownicami. Bo dziewictwo pierwotnie było nie tyle nieskalanym łonem, ile przydomkiem, który w czasach antycznych był nadawany kobiecie niezależnej i niepodporządkowanej mężczyźnie. Tymczasem współczesne wyzwolenie kobiet w którym uczestniczymy, i którego jesteśmy świadkami, nie jest wyzwoleniem obyczajowym ale powszechną już niezgodą kobiet na rozgrywanie meczu jedynie na męskiej połowie boiska. Z Wojciechem Eichelbergerem rozmawiamy o tym, jak układać świat pomiędzy kobietami a mężczyznami tak, by był daleki od powszechnie panujących stereotypów.

 • W trzy tygodnie straciła absolutnie wszystko. Niezwykła historia o tym, jak odbudować życie

  Jeśli Bóg zamyka przed nami drzwi, to otwiera okno. Czasem jednak to okno trudno dostrzec, zwłaszcza, kiedy w jednym momencie traci się wszystko, co w życiu jest filarem. Rodziców, pracę, związek.

 • Nowe, genialne miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. Byliśmy na otwarciu

  Świetne miejsce na zakupy, spotkanie ze znajomymi i dobrą zabawę.